Çocuğun Kaçırılmasına Engel Olan Kahraman Köpek Karabaş


Köpeklerin çok sadık, korumacı olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak bazı köpekler var ki kritik zamanlarda yaptıkları hamleler sayesinde hayat kurtarabiliyorlar. Özellikle de çocuklarla araları iyi olan köpekler, ters giden şeyleri sezmekte çok iyiler. Karabaş’ta kritik bir anda yardıma koşuyor…

Karabaş’a merhaba deyin! Kendisi bir kahraman. İzmir’in Konak İlçesi’nde bir ailenin köpeği o. Ve sayesinde 10 yaşındaki bir çocuğun hayatını kurtuldu!

İzmir’de ailenin 10 yaşındaki çocuğu dışarıda oyun oynarken bir adam tarafından kaçırılmak istendiğinde devreye giriyor Karabaş. Adam, küçük çocuğun ellerini arkada birleştirerek ağzını kapıyor ve çocuğu kaçırmaya çalışıyor.

Bu sırada Karabaş can havliyle havlayarak etraftakileri uyarmaya çalışıyor. Sokağın ilerisinde komşularıyla sohbet eden anne ise havlama sesinden bir şeylerin ters gittiğini anlayarak olay yerine geliyor.

Karabaş’tan ve onun havlamasıyla çevreye gelenlerden kaçmak isteyen adam kıskıvrak yakalanıyor.

Çocuklara yönelik istismar konularında çok duyarlı olduğunu ve sosyal medya hesaplarında sürekli bu konu ile ilgili paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen anne, “Tüm çocuklar adına korktuğum şey başıma geldi. Karabaş olmasa neler olabilirdi düşünmek bile istemiyorum” diyor. Ağzına sağlık Karabaş!

İlk fotoğraf hariç diğer fotoğraflar temsili olarak konulmuştur.