Avusturya Tazısı Bakımı ve Özellikleri Hakkında 19 Şey


Avusturya Tazısı köpek ırkları, Avusturya’da yerli ırklardan birisi olarak yetiştirilmektedirler. Çıkış tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Bu ırkların özelliklerini yakından incelemek isteyenler için bazı önemli bilgileri aktarmaktayız.

1.Orta büyüklükleri bulunmaktadır ve özellikleriyle sahiplerine iyi hisleri yaşatmaktadırlar. Duyarlı davranışları sayesinde sizleri de etkileyecek olan özellikleri bulunmaktadır.

2.Sahipleriyle arasındaki bağlar kuvvetlidir ve itaatkar davranmaktadırlar. Yalnızca avlandıkları esnada ciddi yapıya bürünmektedirler.

 

3.Aile içerisinde duygulu davranışları bulunmaktadır. Sadık türler arasında bulunmaktadır ve ev ortamlarını severler.
İz sürme kabiliyetleri bulunmaktadır.

 

4.Hızlı koşmalarıyla ünlüdürler. İyi bir biçimde koku alabilirler. Mükemmel bir şekilde sonucu almanızda bu özellikleri etkilidir.
Aradıkları her ava kolayca ulaşabilmektedirler. Bu konuda ıskalamayacaklarını rahatlıkla görebilirsiniz.

5.Austrian Brandlbracke veya Austrian Hound gibi isimleri de bulunmaktadır.

 

6.Av köpeği olarak yetiştirilmektedir ve avı bularak göstermektedir. Günümüzde de bu özellikleri için yetiştirilmektedirler.

 

7.Kiloları hem dişilerde, hem de erkekler 15 ile 22 kg arasındadır. Boyları ise hem dişi, hem de erkek türlerinde 46 ile 52 yıl arasında olacaktır.

8.Renklerine baktığınızda siyahı görebilirsiniz. Bunun dışında gölge görünümleri bulunmaktadır. Açık kahverengi lekeleri bulunmaktadır ve göğüste küçük lekeleri de mevcuttur.

 

9.Egzersiz ihtiyaçları vardır ve hareketli bir yapıya sahiptirler. Yerinde durmak bilmezler ve sahiplerini de peşinden koşturabilirler.

 

10.Eğitilebilir olan ırklardan birisidir ve oyunculukları da oldukça iyidir. Sürekli farklı oyunları bulmanız heyecanlarını atırabilmektedir.

11.Sahiplerini ve değer verilen şeyleri korumaktadırlar. Sahiplik özellikleri gelişmiştir ve bunu da hissettirmektedirler. Sıcak veya soğukluğa karşı dayanıklıdırlar. Ancak ev ortamlarını daha çok severler.

 

12.Bekçilikleri orta seviyelerdedir ancak, itaatkar olmalarından dolayı samimi ve koruyucu tavırları ortaya çıkmaktadır.

13.Karakterleri bakımından meraklı yapıya sahiptirler. İstediğiniz şeylere ulaşabilirler ve bu yapılarıyla dikkat çekerler.

 

14.Enerjisini atabilecekleri aktiviteleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna sahipleri olarak destek vermeniz son derece önemidir.

15.Aynı ortamdaki kişilerle aralarındaki bağları güçlü hale getirdiklerinde uyumlu davranışlarıyla dikkat çekmektedirler. Çok fazla yabancılık çekmeyeceklerdir.

 

16.İyi huylu karakterlere sahiptirler ve hevesli yapıları bulunmaktadır. Bu da yeni şeyler öğrenme heveslerini kat kat artırmaktadır.

 

17.Taranma ihtiyacı çok fazla duymazlar, ancak düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu sayede daha uzun ömre sahip olabilirler ve beslenmelerine de özen göstermek gerekmektedir.

18.Enerji seviyeleri oldukça yüksektir ve moral vermektedirler. Çünkü yanınızda olduklarında sürekli bir aktivite ve eğlence içerisinde olabilirsiniz.

 

19.Ortalama ömürleri 10 ile 14 yıl arasında değişmektedir. Elbette bakım şartlarının ve uygun ortamların sağlanmasının bu süreleri artırabileceğini unutmamak gerekmektedir.