Avusturyalı Pinscher Bakımı ve Özellikleri Hakkında 17 Şey


Avusturyalı Pinscher Köpekler, Ataları tam olarak bilinmeyen Avusturyalı ırklardan birisidir. Çıkış tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır ve Pinscher familyasına aittir.

Alçak gövde yapıları bulunmaktadır ve buna rağmen sağlam görünmektedirler.

Avusturyalı Pinscher, orta büyüklükte olan köpek türlerinden birisidir. İnatçılıkları ve cesurlukları ile ön plana çıkmaktadırlar.

Görünüşleri son derece güzeldir ve refleksleri çok iyidir. Havlamaktadırlar ve bekçilikleri de oldukça iyidir. Uzman oldukları alanlar bekçilik dışında sirk köpekliği de olacaktır. Ayrıca tavşan veya tilki avlamaktadırlar.

Tehlikesiz bir şekilde savaşmaktadırlar. Cesur ve korkusuz olduklarını böylece göstermektedirler.

Avusturyalı Pinscher cinsi köpekler, gece uykuları pek yoktur ve arazide avlanırken tıpkı Terrier gibi özellik sergilemektedirler. Bu nedenle de Avusturyalı Terrier ismiyle anılmakta olduğu görülmektedir ve bu da açıkça pek farklılığının olmadığını işaret eder.

Ev ortamlarından daha çok açık arazilerde uygundur. Apartman yaşantısından ve bahçede yetiştirilmesinden daha çık kırsal alanların tercih edilmesi, daha doğru olacaktır.

Soğuk ve sıcak ortamlarda barınabilmektedirler ve kır ortamlarına uygun olması da bunu açıkça göstermektedir. Sağlıklı yapıları bulunmaktadır ve hava şartlarından da etkilenmemektedirler.

Yabancılara karşı havlayarak işaret verebilirler ve bu durum bazen ürkütücü olabilir. Bu nedenle öncelikle alışması için fırsat vermeniz gerekmektedir.

Çocuklara ve diğer hayvan dostlarına karşı ise oldukça ılımlı yaklaşımları bulunur ve uyumlu davranmaktadırlar. Diğer köpeklerle de aynı şekilde anlaştıkları görülmektedir ve birbirlerine karşı zarar vermeyeceklerine şahit olunacaktır.

Sıcakkanlılıkları ile dikkat çekmektedirler ve en önemli özelliklerinden birisi de budur.

Taranma ihtiyaçları haftalık olarak düzenli bir şekilde yapıldığında yeterli olmaktadır. Enerjik yapılarıyla dikkat çekecek olan ırklardan birisidir ve hareketlilikleri de bu şekilde görülebilir.

Egzersiz yapmayı ve oyun oynamayı seven ırklardan birisidir. Bol yürüyüş ve koşu için uygun olan araziler seçildiğinde çok daha rahat bir şekilde size uyum sağlayacaklarını görebilirsiniz.

Avusturyalı Pinscher ortalama ömürlerine bakıldığında 12 ile 14 yıl arasında değişmekte olduğu görülür. Bu sürenin bakımlarını aksatmadan yapmanız halinde artabileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Kiloları hem dişiler, hem de erkekler için 12 ile 18 kg arasında değişmektedir. İyi beslenmeleri sayesinde en üst sınırlara kadar bu rakamlar çıkabilmektedir.

Yine boyları da dişilerde ve erkeklerde aynı görülür ve 35 ile 50 arasında değişmektedir.

Renkleri sarı, kahverengi, kızılımsı, siyah veya kaplan renginde bulunabilmektedir. Renklerinin genellikle açık tonlarda olduğu söylenebilmektedir.

Diğer isimleri arasında Avusturya Terrieri veya Avusturya Kısatüylü Pinscher bulunmaktadır. Davranışlarıyla benzerlik gösteren türlerden dolayı da bu isimleri almakta olduğuna değinilebilir.