Barınaktaki Arkadaşı Ölünce Onun Yavrularını Sahiplenen Muhteşem Anne: Pocahontas


Lily Rose isimli köpek, Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinde bulunan “Fulton County” barınağından kurtarıldığında oldukça kötü durumdaydı. Kalp kurdu ve uyuzu vardı. Üstüne üstlük hamileydi.

Rescue Dogs Rock NYC tarafından sosyal medyaya yüklenen videosu aracılığı ile fark edilerek kurtarılan Lily Rose, tıbbi destek alması amacıyla acil olarak bir kliniğe yerleştirildi. Kliniğe ulaştırılmasından çok kısa bir süre sonra da doğum başladı. Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler vardı.

barinak-pocahontas-patiliyo-1
Doğumun sorunlu ilerliyor olması nedeniyle Lily Rose’a veteriner hekimler müdahale etmek durumunda kaldı. Lily Rose’un sezaryen doğumdan başka şansı yoktu. Mevcut sağlık durumu oldukça kötü olan Lily Rose doğum esnasında hayatını kaybetti ve ardında 8 tane sağlıklı yavru bıraktı.

barinak-pocahontas-patiliyo-2

Lily Rose’un ölümü, onu kurtaranları çok sarstı ancak acilen geride kalan yavruları düşünmeleri gerekiyordu. Kurtarıcıları, sosyal medya üzerinden Lily Rose’un durumunu takip eden hayvanseverlere “Lily Rose, yaşadığı onca şeye rağmen çok sevecen ve hayat dolu bir köpekti. Onu asla unutmayacağız ve yavrularını kurtarmak için elimizden ne geliyorsa yapacağımıza söz veriyoruz.” şeklinde bir not yayımladılar.

Lily Rose’un ailesi tarafından terk edilmesi ve barınakta kötü koşullarda tutulması nedeniyle doğar doğmaz öksüz kalan 8 yavrunun annesiz hayata tutunmaları oldukça zordu. Fakat şans yüzlerine güldü ve insanlar yüzünden kaybettikleri anneleri Lily Rose’un barınaktan en yakın dostu onları sahiplendi.

barinak-pocahontas-patiliyo-3
Lily Rose’un barınaktaki en yakın arkadaşı Pocahontas, New York’ta bir apartmanın bodrum katında bağlı tutuluyordu ve yaşanan su baskınında bağlı olduğu için boğulmaktan son anda kurtarılarak barınağa getirilmişti. O da bulunduğunda hamileydi. Lily Rose gibi Pocahontas da hamile olduğu için hayvanseverler tarafından barınaktan kurtarılarak bir veteriner kliniğine alınmıştı. Lily Rose’un öksüz kalan bebeklerini görür görmez sahiplenen Pocahontas, şimdi onlara da annelik yapıyor.

barinak-pocahontas-patiliyo-4
Aynı anda 16 yavruya birden bakmak Pocahontas için elbette biraz yorucu. Ancak o, bu durumdan hiç şikayetçi değil. Pocahontas, gerçekten muhteşem bir anne ve kurtarıcıları tarafından çok iyi bakılıyor.

Son olarak da Lily Rose ve Pocahontas’ın kurtarıcılarının mesajını iletelim: satın almayın, sahiplenin!