En Popüler 16 Beyaz Tüylü Köpek Cinsi


Beyaz tüylü köpekler ülkemizde en çok sahiplenilen ve kolayca sokaklara terk edilen köpeklerdendir. Köpeklerin en belirgin özelliklerinden birisi de tüy yapılarıdır. Beyaz renkte tercih etmek istediğiniz köpekler arasından hangilerinin daha uygun olacağına karar vermek için yazımızı inceleyebilirsiniz. En çok tercih edilen ve beyaz tüylü köpek cinslerinin özelliklerini sizlerle derledik.

1. Samoyed

İnsanlarla uyum içerisinde hareket ederler. Kızak köpekleridir ve aynı zamanda dayanıklı yapıları bulunmaktadır. Yalnızca kusurlu olduğu yönü yüksek bir şekilde havlamasıdır diyebiliriz.

2. Amerikan Eskimo

Çeşitli boy gruplarına ayrılırlar ve kar beyazı renktedirler. Ev veya mekan büyüklüğüne göre tercihler yapılabilir ve aynı zamanda apartmanda da yaşayabilmektedirler.

3. Bichon Havanese

Uzun kuyrukları ve beyaz tüyleri bulunmaktadır. Tam ev köpekleri olarak aktarılmaktadır ve zekaları ile dikkat çekerler. Aynı zamanda kolaylıkla eğitilmektedirler.

4. Maltese

Tuvaletini çabukça öğrenebilirler ve tüy dökme özellikleri de bulunmamaktadır. Bu da daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır ve aynı zamanda beyaz tüylüdürler.

5. Komondor

Tüyleri uzun boyutlardadır ve yoğun bir şekildedir. Bu nedenle de vücudunun neredeyse tamamını kaplamaktadır. Bazen 30 cm’ye kadar ulaşabilen tüy renklerinin beyaz olması ilgi çekicidir.

6. Bolognese Dog

Neşeli, sadık ve oyuncu ırklar arasında bulunmaktadırlar. Beyaz renkli oldukları için tercih edilebilirler, ancak aparman yaşantısında zorlanmaktadırlar. Çünkü oldukça hareketli yapıları bulunur.

7. Japon Spitz

Yakınlık kurmayı çok seven beyaz tüyleriyle seveceğiniz bir ırktır.

8.Büyük Pirene

Güzel görünümleri ve beyaz tüyleri ile görenlerde hayranlık uyandıran ırklardandır.

9. Batı Highland Beyaz Terrier

Zararsız, eğlenceli, beyaz tüylü ve bakımı kolay yapılan bir ırktır. Sağlam ve dayanıklı olması da ilgi çekicidir. Aynı zamanda sevecen, ılımlı ve uyumlu yapıları da bulunmaktadır.

10. Kyüshü

Sabırlı olmalarıyla tanınmaktadırlar ve bedenleri temiz olan bu ırkın tüyleri de beyazdır. Öğreteceğiniz şeyleri kolayca algılama kapasiteleri bulunmaktadır.

11. Amerikan Beyaz Çoban Köpeği

Normalde sarıyı andıran tüylerinin Amerikan cinsinde beyaz olması dikkat çeker. Alman çoban köpekleri ile özellikleri bakımından benzerlik göstermektedir. Kökeni ABD ve Kanada’ya dayanmaktadır.

12. Bichon Frise

Dış kürkü kıvırcık beyaz yapıdadır ve ipeksidir. Aynı zamanda yumuşak tüyleri vardır ve alerjiye neden olmaz. Tüyleri yalnızca yüz veya ayak kısımlarında kesilebilmektedir, çünkü yuvarlak bir görünüm verilir.

 

13. Dogo Argentino

Çeşitli alanlarda eğitilen ırklardan birisidir ve kökeni Arjantin’dir. Sadık ve ev hayvanı olarak yetiştirilme özellikleri bulunmaktadır. 1928’li yıllardan itibaren görülen bir ırktır.

14. Akbaş

Ülkemizin gururu olan ve beyaz renkte olan bir ırktır. Güçlü yapısı bulunmaktadır ve türü de çorban köpeği kategorisinde incelenmektedir.

15. Güney Rusya Ovcharka

Rusya ve Ukrayna kökenli köpek ırklarından birisidir. Neredeyse gözlerini kapatacak yoğunluğa ulaşan ve ağız çevresinden aşağı sarkan tüyleri bulunmaktadır.