Californian Spangled Bakımı ve Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken 13 Şey


Californian Spangled cinsi kediler, 1970’li yılların başlarında, değerli kürkleri yüzünden avlanan benekli vahşi kedilerin nesillerini devam ettirmek amacı ile yapılan çalışmalar sırasında ortaya çıkmıştır. Amerika’da yürütülen bir proje kapsamında tropikal Güney Afrika kedileri ile Mısır kedileri gibi tüyleri çok güzel ve değerli altı farklı kedi ırkı çiftleştirilmiştir.

Ortaya çıkan Californian Spangled cinsi kediler melez bir ırktır ve tüyleri çok parlak ve kıymetlidir.
Göz kamaştıran tüylere sahip olan ve ilk bakışta sanki yavru bir leopara benzeyen Californian Spangled cinsi kedilerin bakımları ve özellikleri hakkında aşağıda bilinmesi gereken 13 şey açıklanmıştır:

1. Son derece duyarlı ve anlayışlı bir yaradılışı olan Californian Spangled cinsi kediler aynı zamanda çok ileri bir zekaya sahiptirler.

2. Bir heykeli andıran büyüleyici bir görüntüleri vardır. Bakışları güçlü ve keskindir. Badem şekilli gözleri oldukça büyük ve açık renktedir. Bir kaplanı andıran duruşları ile ürkütücü görünürler.

3. Ancak bu görüntülerine rağmen oynamaktan ve insanlarla birlikte olmaktan mutluluk duyarlar. Yine bu kediler vahşi görünüşlerine rağmen sakin ve uysaldırlar. Sahipleri tarafından okşanmaktan hoşlanırlar.

4. Ağız yapısı güçlüdür, çene kemikleri dolgundur ve bu duruşları ile ürkütücü ve soğukturlar. Yüzlerinin ön kısmı kubbeye benzer. Kulakları dik ve yuvarlaktır. Elmacık kemikleri dikkat çekicidir. Ayrıca hafif, büyük bıyıkları bulunur.

5. Vücutları ince ve uzundur, ancak iri değildir. Her an avlanmaya hazır bir görüntüleri vardır. Bacakları gelişmiş ve kaslıdır. Ancak ön bacakları, arka bacaklarına göre daha kaslı ve güçlüdür.

6. Atletik yapıda oldukları için, yüksek yerlere tırmanmaktan ve atlamaktan hoşlanırlar. Bir buzdolabının üzerine çıkıp etrafı kollamaları en sevdikleri şeydir.

7. Çocuklarla ve evdeki diğer hayvanlarla iyi geçinirler.

8. Ortalama yaşamları 10-14 yıl arasında değişir. Ağırlıkları ortalama 3-5 kg arasındadır.

9. Tüylerinin rengi altın sarısı, gümüş rengi, bronz, kömür rengi, kahverengi ve kızıl olabilir. Tüylerinde geniş ve yuvarlak noktalar olur.

10. Kuyrukları, kalın ve dolgundur, üstelik oldukça uzundur.

11. Californian Spangled cinsi kedilerin kadife gibi tüyleri genelde kısadır, sadece karın kısmında ve kuyrukta bir miktar uzundur.

12. Oyunculukları ve atletik yapıları ile dikkat çekerler.

13. Genelde bu kediler fazla bakım istemez. Ancak kadife tüylerin sağlıklı ve güzel olması için hergün taranması iyi olur. Haftada bir defa ölü tüylerinin toplanması için fırçalanmasında yarar var.

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri