Dişi Tavşan İsimleri


Tavşanlar, pofuduk tüyleri, şaşkın bakışları ve küçük vücutları ile insanları hayran bırakan hayvanlardır. Sıcak kanlı kemirgen dostlarımızı evde beslemeye başladığınızda aidiyet duygusunu pekiştirmek için onlara isim vermelisiniz. Erkek ve dişi tavşanlar için farklı isimler tercih etmek her zaman tavşanın size daha yakın ve sıcak olmasını sağlayacağı gibi daha sevimli gösterecektir. Dişi tavşan isimleri için vereceğiniz isimleri şu şekilde sıralayabiliriz.

1 ) Ciciş

Tavşanınızın tatlılığı ve sevimliliğini anlatacak bir isim arıyorsanız ciciş ismi tam aradığınız isim. tatlı ve güzel anlamına gelen bu isim ile tavşanınızın tatlılığını artırabilirsiniz.

2 ) Bade

Bade ismi insanların da kullandığı ve tatlı bir çağrışım yapan isim olduğu için  dişi tavşanlara da verilmektedir. Şarap ve kadeh anlamına da gelen bade ismi tavşanların sempatikliğini anlatan ideal isimler arasındadır.

3 ) Alice

Eski bir efsane olan ve hakkında hikayeler yazılan Alice isimli kızdan esinlenilmiş olan bu isim ile tavşanınızın dişi olduğunu ön plana çıkarabilirsiniz.

4 ) Angel

İngilizce de melek anlamına gelen angel ile beyaz ve yumuşacık tüylere sahip olan tavşanınızı daha şirin bir tavşan haline getirebilirsiniz.

5 ) Balım

Sevginizi belirten ve tatlı bir tavşana sahip olduğunuzu gösteren balım ismi, özellikle bayanlar tarafından tavşanlara verilen isimler arasındadır.

6 ) Çilek

Dişi tavşanlar için ideal isimler arasında yer alan ve sevimliliğin sembolü olan çilek ismi dişi tavşanları daha devimli ve şirin tavşanlar haline getirecektir.

7 ) Çimen

Çimen, yeşil ve yeşillik anlamına geldiği gibi tavşanlara da tatlılık kazandıran bir isimdir. Dişi tavşanlara verilen bu isim ayrıca tavşanların sevimli olduğunu da ön plana çıkarır.

8 ) Çağla

Bir kız ismi olan Çağla aynı zamanda badem anlamına da gelmektedir. Çağla ismini dişi bir tavşan için kullanabilir ve tavşanın cinsiyetini ismi ile sembolize edebilirsiniz.

9 ) Şeker

Tatlı ve şeker bir tavşanınız varsa ve dişi bir tavşan ise şeker ismi ile tavşanınızın tatlı ve sempatik bir tavşan olduğunu simgeleyebilirsiniz.

10 ) Hanım

Dişi bir tavşan için çekici isimlerden biri olan hanım ismi aynı zamanda tavşanınıza  çekicilik kazandıracaktır.

11 )  Sütlü kahve

Benekleri olan ve tüylerinin rengi sarı olan bir tavşan için sütlü kahve isminden daha ideal bir isim olamaz. Özellikle dişi tavşanlara daha fazla yakışan bu isim ile tavşanınızı daha çekici bir tavşan haline getirebilirsiniz.

12 ) Süslü

Sempatik isimler arasında yer alan ve dişi tavşanlara özgü olan süslü ismi hem dişi bir tavşan olduğunu hem de çekik gözleri ile adının hakkını verdiğini simgeler.

13 ) Pıtırcık

Söylerken insanın mutlu olduğu isimlerden biri olan pıtırcık ismi bir tavşan için en ideal isimlerden biridir. Hem sempatik bir isme sahip  hem de şirin mi şirin bir tavşan sahibi olmak istiyorsanız pıtırcık ismi tam size göre.

14 ) Kraliçe

Kraldan sonra en yetkili kişi anlamına gelen kraliçe dişi bir tavşan için oldukça ideal bir isim.  Tavşanınıza asalet kazandırmak için kraliçe ismi doğru tercih olacaktır.

15 ) Pink panter

Pembe panter bir çizgi film karakteri olsa da pembe rengi nedeni ile dişilere özgü bir isim olarak bilinir. Dişi bir tavşan içim ideal isimler arasındadır.

16 ) Fındık kurdu

Sevimliliği anlatan fındık kurdu ismi dişi bir tavşan için biçilmiş kaftandır. Sevimli ve şirin bir tavşana sahipseniz  fındık kurdu ismini tercih edebilirsiniz.

17 ) Sabrina

Büyücü Sabrina’dan gelen bir isim olan ve dişi tavşanınızın kurnazlığını anlatan bu isim sevimli ve kurnaz tavşanlar için ideal isimler arasındadır.

Tavşan Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şey