Ünlü Özel Okuldan Sokak Hayvanlarını Hor Gören Bir Acayip Test Sorusu


Geçtiğimiz günlerde “Koton olayı” yaşandı. %100 tilki kürkünden ürünler Koton mağazalarında “uygun fiyatlarla” satışa sunuldu. Neyse ki bizim de desteğimizle sosyal medyadan yükselen ses Koton’a geri adım attırdı ve mağaza sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak ürünleri topladığını açıkladı.

Bu ürün nasıl onlarca kişinin onayından geçip, hiçbir tepki gelmeden raflara konulduğunu bizler anlamaya çalışırken bu sefer de eğitimiyle ünlü “Doğa Okulları” test kitapçığına ait olduğu iddia edilen test sorusunda “sokak hayvanları” ötekileştiriyor, çocukların gözünde yabani birer varlığa dönüştürülüyor.

“Doğa Okulları”na ait olduğu sosyal medyada iddia edilen test sorusunda sokak hayvanları ötekileştiriliyor, çocukların kafaları karıştırılıyor

“Mahallemizde başıboş köpekler geziyor. Bu köpekler bir süre sonra çevreye ve bizlere zarar vermeye başladı. Mahalle sakinleri olarak bu durumdan çok rahatsız oluyoruz.”

Yukarıda verilen bilgiye göre, Gizem Hanım’ın bu sorunun çözümü için yapabileceği “en uygun” davranış aşağıdakilerden hangisi olur?

A-) Tüketici Hakları Derneği’ne başvurmak

B-) Köpeklerin başka mahalleye gitmesini sağlamak

C-) Belediye yetkililerine dilekçeyle şikayetini bildirmek

D-)……..başka bir yere taşınmak

 

 

Umuyoruz ki tıpkı Koton’un hatasından döndüğü gibi onlarca kişiden onaya geçip öğrencilerin önüne gelen bu soru için Doğa Okulları da bir açıklama yapar…


Hayvansever aktiviteleriyle de bilinen Doğa Okulları’nın hatasından dönmesini bekliyoruz.