“Onlar Üşümez” Diyen İnsanlar Yüzünden Donarak Melek Olan Sokak Kedisi


“Onlar üşümez, kürkleri var” deniyor. “Abartıyorsunuz” deniyor. “Kendileri sığınacak bir yerler bulurlar” diyorlar. Bulamıyorlar efendim, üşüyorlar, herkes gibi “biz” gibi. Ama biz, “biz” olamayıp sokaktaki bu tüylü dostlarımıza barınabilecekleri bir “kedi evi” bile yapamadığımız için, donuyorlar, yiyecek bulamıyorlar, açlıktan ölüyorlar.

Merhametsizliğimizin göstergesi olan bu fotoğraflar ülkemizde çekildi. Bu can onun sesini duyan olmayınca oracıkta donarak öldü…

Bu fotoğrafları yayınladığımız için hepinizden özür diliyoruz fakat belki görürler de kalplerinin derinliklerinde ufacık da olsa olduğunu varsaydığımız vicdanları uyanır diye yayınlıyoruz.

Bu fotoğraf “onlar sokak kedisi, üşümez, bir şey olmaz onlara” diyen merhametsizlerin merhametsizliğinin bir kanıtı niteliğinde…


Hayvanseverlerin bulunduğu bir gruptan paylaşılan fotoğrafta, bu can sanki birazdan hareket etmeye başlayacakmış gibi duruyor.

Ama o melek oldu, ona basit bir “kedi evi” bile yapamadıkları için donarak öldü…


🙁

Üşüdü, çok üşüdü, yemek bulamadı, son gücüyle miyavladı ama kimseler duymadı…


Biz, “biz” olamayıp şu canlar için sokaklara konulan karton kedi evlerini tekmeledik, yemek taslarını attık. Merhametsizler, taş kalpliler. Bu fotoğrafları yayınladığımız için tekrar özür diliyoruz ama dediğimiz gibi belki görürler de taş kalplerinin derinliklerinde olduğuna inandığımız o vicdanları uyanır da sokak hayvanları için bir şeyler yapmaya başlarlar.

Güzel uyu küçük melek…

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri