Elini Kanlar İçinde Bıraktı Ama O, Yavru Kediyi Bırakmadı


Samsun’da reklam panosuna sıkışan kedi yavrusunu eline alan kadının eli kanlar içinde kaldı. Oldukça korkmuş olan sokak kedisine sevecen bir şekilde yaklaşan Cemile Erbay isimli kadın kediyi, bakmak için evine götürdü.

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan bir dükkanın reklam panosuna sıkışan kedi saatler sonra kurtarılabildi. Reklam panosundan gelen miyavlama seslerini duyan dükkan sahipleri Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiyeciler kedinin olduğu yeri tespit etti. İtfaiyecilerin uğraşları sonucu yavru kedi, yakalaşık iki saat kaldığı yerden kurtarıldı. Olay yerinden geçen Cemile Erbay isimli bir kadının ise yavru kediye acıyarak alıp bakmak istedi.

Oldukça korkmuş olan kedi Erbay’ın elini tırmalayıp, ısırdı. Ellerinin yaralanmasına aldırmayan Erbay, kedinin korktuğu için böyle davrandığını belirtti. Yavru sokak kedisini alan Erbay, kediye evine götürüp sağlığına kavuşturduktan sonra kedi beslemek isteyen birine vereceğini söyledi. Kendisinin de kedisinin olduğunu belirten Erbay, yavru kediyi bir kutuya koyarak, evinin yolunu tuttu.