İngilizce Hayvan İsimleri


İngilizce hayvan isimleri ve anlamlarını sizler için içeriğimizde hazırladık. Türkçe yanın da hayvan isimleri de havalı olması ile bilinen İngilizce hayvan isimlerini de tercih edebilirsiniz. İngilizce hayvan isimleri yurt dışında kullanılan hayvan isimleri arasından derlenmiştir. Dostlarınız için kullanabileceğiniz ingilizce hayvan isimleri şu şekildedir.

Ares

Mitoloji de yer alan 12 tanrıdan biri olan Ares ismi erkek hırçın köpeklere ve erkek kedilere verilen yabancı hayvan isimleri arasında yer alır.

Oscar

Başarılı çalışanlara verilen ödül anlamına da gelen oscar ismi köpeklere çok yaygın olarak verilen bir isimdir. Özellikle erkek köpekler için kullanılan bu isim ülkemizde de kullanılmaktadır.

Şila

Doğup büyüdüğünüz yere geri dönme anlamına gelen Şila ismi Avrupa da çok yaygın bir kedi ismi olarak kullanılmaktadır. Dişi kediler için en ideal isimler arasında yer alır.

Lucky

İngilizce de şanslı, talihli anlamına gelen Lucky ismi kediler ve köpekler için ideal isimler arasında yer alsa da tavşanlar içinde tercih edilebilir.

Alex

Bir ingiliz ismi olan Alex ismi erkek köpeklere yakışan ve söylenmesi keyifli olan bir isimdir. Ülkemizde de erkek köpekler için tercih edilen isimler arasındadır.

Rex

Bir kedi türü anlamına gelen Rex ismi daha çok erkek köpeklere verilen bir isimdir. Yurt dışında erkek köpeklere çok yaygın olarak verilen bu isim ülkemizde de kullanılan köpek isimleri arasında yer alır.

Lady

Bayan ve dişi anlamına gelen Lady, özellikle dişi köpeklere, dişi kediler everilen bir isimdir. Dişi tüm hayvanlara verilen bir isim olarak çok yaygın olarak tercih edilir.

Max

Erkek köpek isimi olan max, maksimum kısaltması olarak kullanılır. erkek ve hırçın kediler için ve erkek köpekler için kullanabileceğiniz bir isimdir.

Pasha

Paşa kelimesinin ingilizcesi olan ve erken iri vücutlu hayvanlar için kullanılan bir isimdir. Erkek köpekleriniz için bu ismi kullanabilirsiniz.

İce

İngilizce buz anlamına gelen Ice ismi soğukkanlı ve çekingen kediler ile ürkek tavşanlar için tercih edilir.

Lucy

Dişi köpekler için kullanılan ve ilk insan buluntusunun adı olan Lucy ismi ülkemizde de dişi köpekler için kullanılmaktadır.

Hector

Yabancı bir isim olan Hector özellikle güçlü ve iri yarı köpekler için kullanılan yabancı bir isimdir. Erkek ve hırçın kediler içinde tercih edilen hector ismini tercih edebilirsiniz.

Tina

Bir insan ismi olan Tina dişi köpekler için kullanılan isimler arasındadır.

Mocha

Bir kahve türü ismi olan Mocha sütlü kahve tonlarına sahip kedi ve köpeklerin yanı sıra bu renklere sahip tüylü tavşanlar için de kullanılabilir.

Badi

Arkadaş, sıkı dost anlamına gelen badi ismi tüm hayvan türleri için kullanılabilir. İnsan dostu olan dostlarımız için badi ismi oldukça ideal bir isimdir.

Betty

Meyveli pasta anlamına gelen Betty ismi benekli ve renkli kediler ile köpekler için kullanılan ancak daha çok dişi hayvanlar için kullanılan bir isimdir.

Puufy

İngilizce de kabarık anlamına gelen Puffy, kabarık tüylü kedi türleri, köpekler ve tavşanlar için kullanılan ve ülkemizde de tercih edilen isimler arasındadır.

Tekila

Bir içki türü olan tekila İngilizceden dilimize geçen kelimeler arasında yer alır. Dişi köpekler için kullanılan tekila ismi köpeğinize ayrı bir öznellik kazandırır.

Latte

Bir kahve ürü olan ve benekli sarı tüylü hayvanlar için ideal isimler arasında yer alan latte ismi hem kediler için hem de köpekler için kullanılabilir.