Japon Bobtail Kedilerin Bakımı ve Özellikleri Hakkında 17 Şey


Japon Bobtail Kedileri, 1908 senesinde Amerika’da tanınan bir ırktır. 1971’li yıllarda ise Japonya’dan Amerika’ya getirilmiştir ve üç renkli olanları bulunmaktadır. Üç rengin görüldüğü türünün Mi-ke olarak adlandırıldığı görülmektedir.

1.Akılcı bir şekilde davranmaktadırlar ve hareketlerinde bunu göstermektedirler. Mantıklarını kullanmakta olduklarını söylemek mümkündür.

2.Dikkat çekici özelliklerinin arasında farelere karşı ilgili olmaları da bulunmaktadır. Kafa yapılarına bakıldığında üçgen olduğu görülmektedir. Dışarıdan bakıldığında bunu kolaylıkla fark edebilirsiniz.

3.Dik kulak yapıları bulunmaktadır ve geniş görülmektedirler. Aynı zamanda iki kulağının boyu da aynıdır. Göz yapılarının oval olduğu görülmektedir ve geniş görünüme sahiptirler.

4.Çeneleri öne doğru çıkıntılı olarak görülmektedir ve gelişimi de iyidir. Vücutlarının ince olduğu görülmektedir, uzun orta boylardadır.

5.Kas yapıları gelişmiştir ve güçlü görünüme sahiptirler. Kısa kuyrukları vardır kıvrak hareket etmektedirler. Hareketli yapıları bulunan kedi türlerinden birisi olarak görülmektedir.

6.Tüy yapılarına bakıldığında yumuşak olduğu görülmektedir. İpeksi yapıları bulunmaktadır ve uzunlukları orta boylardadır.

7.Bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir ve düzenli fırçalanmaları gerekmektedir. Temizliklerine çok düşkündürler ve bakımlı oldukları da görülmektedir. Bunun için haftada en az bir kez taramalı veya fırçalamalısınız.

8.Renklerine baktığınızda siyah veya beyaz olarak görebilirsiniz. Bu ırkların üzerinde kızıl renklerin olduğu da görülmektedir.

9.Oyun oynamayı çok severler ve hem çocuklarla, hem de diğer hayvanlarla iyi anlaşabilmektedirler. Sürekli ilgi göstermeniz bir hayli hoşuna gidecektir.

10.Sıcakkanlı yapıları ile dikkat çekmektedir ve cesaretli ırklar arasında bulunmaktadır. Sağlıklı yapılarıyla dikkat çekmektedirler ve bu konuda çok sorun yaşamayacağınıza işaret etmektedirler.

11.Özgürlüğüne düşkün olmalarına rağmen sahiplerini de sevmektedirler ve şefkat göstermektedirler. Siz de aynı şekilde davrandığınızda çok iyi bağ kurabilen ırklar arasında bulunmaktadırlar.

12.Zeka seviyeleri çok ileri düzeydedir ve bunu her fırsatta ispat etmektedirler. Yaşam süreleri yaklaşık olarak 15-16 yıl olarak belirlenmektedir.

13.Konuşkan kediler arasında bulunmaktadırlar ve sadık olarak dikkat çekmektedirler. Ağırlığı 3,5 ve 7 kg arasında değişmektedir.

14.Suyla oynamayı çok sevmektedirler ve büyük bir keyif almaktadırlar. Oturur oturmaz kucağınıza almanızı çok isterler ve bu durum onları bir hayli memnun eder.

15.Kamp hayatında yaşamayı severler ve yolculuk yapmaktan büyük bir haz duymaktadırlar.

16.Fikirlerini değiştirmek zorunda kaldığınız bunun imkansız olduğunu söyleyebilirsiniz. Diş eti hastalıklarına karşı korumak için fırçayabilirsiniz ve ağız bakımlarını tam olarak yapabilirsiniz.

17.Tırnaklarının kesimini ise haftada bir kez yapmanızın yeterli olacağını söyleyebiliriz. Göz kenarlarını yumuşak bir bezle akıntıya karşı silmeniz de faydalı olacaktır.