Boynuna Kemer Takılarak Zorla Götürülen Köpeğe Tecavüz İddiası


Kadıköy’de yaşanan bu olay hayvan aktivistlerini ayağa kaldırdı.

Kadıköy’de bir Veteriner Kliniğinin kapısında beslenen sokak köpeği ‘Gece’ kayboldu.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Veteriner Hekim kayıtlarda geç saatlerde ‘Gece’nin bir şahıs tarafından boynuna kemer takılarak zorla götürüldüğünü tespit etmesi üzerine bulmak için hemen harekete geçti ve görüntüleri sosyal medyada yayınladı.

Sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası, bugün akşam saatlerde bulunan ‘Gece’ köpeğin bitkin ve halsiz oluğunu gören Veteriner hekim Adil İnan, hemen köpeği tedavi altına aldı. Veteriner Hekim İnan, köpeğin vajinasında zorlama ve kan tespit etti.

Tecavüz bulgusun yüksek ihtimal olduğunu belirten Veteriner Hekim Adil İnan, ‘Gece’ köpeğin vajinasından kan örnekleri alarak labaratuvara gönderdi.

Yük Hayvanlarını Koruma Ve Kurtarma Derneği Kurucusu Okan Oflaz ve hayvanseverler Veteriner Hekim’in kontrolü sonrası yetkili mercilere durumu bildirerek şahsın bulunması harekete geçti.

Hayvan Hakları Dernekleri ve İstanbul Hayvan Hakları Baro Başkanı Yasemin Babayiğit eylemi gerçekleştirdiği düşünülen şahıs hakkında ‘Sahipli hayvan ve mala zarar verme suçlarından’ suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

Kaynak