Filmlere Konu Olacak Hikaye: Sahiplendiği Kedinin Patisi Hayatını Kurtardı


Yanlış duymadınız sahiplendiği kedi onun hayatını kurtardı. Gerçekten de filmlere konu olacak bir hikaye…

Her zaman diyoruz kedi sahiplenin, kediler aşktır, huzurdur, mutluluktur ve hayatımızın kahramanlarıdır.

Hayvan sever kadın Mine Tokatlı, anne ve babasını 3 yıl arayla kaybetti. Ardından meme kanseri olduğunu öğrendi ve tedavi gördü.

Bu sıralarda eşiyle tanıştı, evlendiler. 3 yıl önce ise eşi akciğer kanserine yakalandı ve yaşamını yitirdi.

Tokatlı, hayatını kedisi ve köpeğine adadı. Bir gün kedisinin memesine vurması ile ağrı yaşadı ve hastaneye gittiğinde 25 yıl sonra bir kez daha meme kanserine yakalandığını öğrendi. Tokatlı, tedavilerle kanseri yendi.

Tokatlı, hastalığı ve yaşadıklarını şöyle anlattı: “3 ay önce kanepede uzanırken, kedimiz Efecan koltuk altıma kadar geldi, beni kokladı ve yüzüme baktı. Ben üşüdüğünü sandım ve bir battaniye örttüm fakat olduğu yerden kanepenin tepesine çıktı, bir anda sağ göğsüme atladı. Onun atlamasıyla müthiş bir acı hissettim. Yumuşak doku zedelenmesi oldu sandım. Ertesi gün muayene olmak ve ilaç almak için doktora gittim ama işin rengi orada tamamen değişti. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda Efecan’ın atladığı yerde, yani sağ mememde kitle olduğu ortaya çıktı. Acıyı da bu kitleden dolayı hissetmişim. Doktorlar bana hemen ameliyat olmam gerektiğini söylediler.

Başarılı bir ameliyat ile sağ memesindeki kitleden kurtulan Tokatlı,Kedimiz normalde hiç böyle şeyler yapmaz çünkü çok sırnaşık bir kedi değildir. Şimdi düşünüyorum da Efecan benim hayatımı kurtardı. O beni uyarmasaydı hayatta aklıma meme kanseri olacağım gelmezdi. Çünkü 25 sene önce yakalanmıştım ve tekrarlayabileceğine ihtimal vermemiş aksine kurtulduğumu düşünmüştüm. Ayrıca benim memenin içe gömülmesi, akıntı gelmesi, şekil bozukluğu gibi ne görüntüde ne de fiziksel durumumda bir belirti vardı. Kedim resmen bunu hissetti ve bana yaşama şansı verdi” diye konuştu.

Sen çok yaşa kedi Efecan!

Kaynak: 1