Kashmir Kedilerin Bakımı ve Özellikleri Hakkında 14 Şey


Kashmir Kedi Irkları hakkında söylenebilecek bazı detaylar bulunur ve bunlardan birisi de İran kedilerine olan benzerlikleridir. Aynı zamanda Himalayan kedileri ile de benzerlikleri ve renkleri bakımından farklı olan ırklar şeklinde ortaya çıkmıştır. Oldukça popüler bir ırk olarak söylenebilir ve çıkış yeri ise İran olarak belirtilebilir.

Dostlukları önemseyen ve ailelerine karşı da bunu hissettirebilen türlerden birisidir. Aile içerisindeki her bireye saygı duyarlar ve bunu açık bir şekilde gösterirler. Çocuklarla olan bağları da kuvvetlidir ve oyun oynamayı severler.

Zeki hayvanlardır ve hareketleriyle bunu size hiç çekinmeden gösterebilirler. Eğitmek istediğinizde ve birlikte güzel vakit geçirmek istediğinizde tercih edebileceğiniz ırklardan birisi olacaktır.

Dış görünüşünde yüzlerine dikkat ederseniz, geniş ve yuvarlak olduklarını görebilirsiniz.

 

Burun yapıları belirgindir ve yine yuvarlak bir şekilde bulunmaktadır. Ağızlar ise burunlara doğru çekik olan ve yuvarlak yapıda bulunurlar.

Bu sevimli dostlarınızın gözlerinin tam yuvarlak olmadığı, kulaklarının ise hafif bir şekilde öne doğru eğimli olduğu görülebilecektir. Küçük yapıda bulunurlar ve kafa kısımlarıyla da uyumludurlar.

 

Kafa kısmında ve bununla birlikte ayaklarında da tüyleri daha sık ve daha uzundur. Yoğun bir şekilde dağılan tüylerin kabarık olduğunu görmek de mümkündür.

Küçük patileri bulunmaktadır ve pati altlarındaki tüylerin fırçayı andırmakta olduğu görülmektedir. Bu özelliği aynı zamanda kulak içlerinde de aynı seviyelerde bulunmaktadır.

 

Günlük olarak bakım yapmanız gerekir ve bunun nedeni ise uzun tüylü olmalarıdır. Sindirilmeyen tüyler nedeniyle bağırsak problemleri yaşanabileceğinden, bu konuda son derece dikkatli ve titiz olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Özgürlüğüne düşkün olan ırklardan birisidir ve bu konuda taviz vermezler. Sağlıklı ve cesur davranmakta olup, sahiplerine karşı bağımlı bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler.

 

Sıcakkanlılıkları ile dikkat çekerler ve siz onlara nasıl davranırsanız, karşılığını da öyle verirler. Renklerine baktığınızda lilayı, çikolata rengini, kremi, beyazı veya griyi görebilirsiniz. Oldukça sevimli yapıları bulunan minik dostlarınızı seçerken bu ırka öncelik vermeniz için farklı renk tonlarını incelemeniz de tavsiye edilecektir.

Vücut yapıları orta büyüklüktedir ve orantılıdır. Karakterinde güveni rahatlıkla hissedebilirsiniz ve aynı zamanda sizlerle iyi bir şekilde dost olabilirler.

Neşeli bir şekilde hareket etmeleri, eviniz içerisinde ne kadar güvende olduğunuzu hissettirecektir.

 

Bu ırkı beslemeye karar verirseniz, ev içerisinde uygun ortamları hazırlayabilirsiniz. Çünkü ev ortamlarında kalmayı ve uyumayı sevmektedirler.

Tehlikeli bir durum görmediklerinde sakin yapıları ile dikkat çekerler ve size de bunu aynı şekilde hissettirmektedirler.