Üniversiteyi Kirlettiği İftirasıyla 40 KM Uzağa Atılan Kedi Bıdı’nın Mutlu Sonlu Hikayesi


Onun adı kedi Bıdı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne bağlı Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde yaşıyordu. Hem de iki arkadaşıyla birlikte. Erzurum’un dondurucu soğuğundan korundukları bir sığınaktı onlar için fakülte. Onlara yıllardan beri bakan bir de hocaları vardı. Ama ne yazık ki bir gün okulun görevlileri onları koridorları kirlettikleri gerekçesiyle topladı ve fakülteden tam 40 kilometre uzaklıktaki bir yere bıraktı.

İşte kedi Bıdı! O ve iki arkadaşı üniversite kampüsünün koridorlarını pislettikleri gerekçesiyle bu soğuk günlerde kampüsten tam 40 km uzağa atıldı!


Kedi Bıdı ve arkadaşları Çıtır ile Çarşı yıllardan beri Erzurum Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde kalıyordu. 20 yıldır 30’un üzerinde kediyi süt, ciğer ve salam gibi yiyeceklerle besleyip büyüten Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç.Dr. Abdulkerim Dinç onlara bakıyordu.

 

Fakültede 20 yıldır 30’un üzerinde kediye bakan Yrd. Doç.Dr. Abdulkerim Dinç kedilerin atılması üzerine sosyal medyada sesini duyurmaya çalıştı…


“Geçtiğimiz salı günü fakülteden birileri ‘Bıdı’ adlı kedim ile birlikte yine her gün odama gelen Çıtır ve Çarşı’yı sürgüne yollamış. Kedileri toplayarak bir daha geri gelmemeleri için 40 kilometre uzaklıktaki Pasinler İlçesine götürüp bırakıyorlar. Bunu duyunca şoke oldum. Gazetelerde haber çıkınca kedilerin Büyükşehir Belediyesine ait hayvan barınağındaki kedi evine bırakıldığı haberi geldi. Ben de gidip Bıdıyı aldım. Çarşı ve Çıtır için kedi evi daha iyi. Onları orada bıraktım. Bıdı’ya kavuştuğum için çok mutluyum.”

 

Kedisi Bıdı’ya kavuşan hayvansever hocamız Abdulkerim Dinç tekrar dünyanın en mutlu insanlarından biri…

d
Bu arada kediler bir yerleri pisletmez efendim, zaten günlerinin yarısından fazlasını uyuyarak, kalan saatleri de kendilerini temizleyerek geçirirler.

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri