Bir Kedinin İnsanı Olabilmek için Sahip Olmanız Gereken 6 Karakter Özelliği


Bir Kedi Evlat Edinmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular’dan ve İlk Defa Evcil Hayvan Sahipleneceklerin Bilmesi Gereken Bilgiler’den bahsetmiştik. Aslında bir kedinin insanı olmak, onu mutlu etmek, tatmin etmek ve ona yaraşır bir birey olmak için de sahip olmamız gereken belli karakter özellikleri var… Yanlış anlaşılmak istemeyiz:

Niyetimiz kimseyi korkutmak veya yuva olmaktan vazgeçirmek değil elbette. Sadece kimi zaman gerçekten işe yarayacak bilgi/öneri paylaşıyor kimi zaman da takipçilerimizi biraz neşelendirmek adına durumu biraz da karikatürize ederek deneyimlerimizi aktarıyoruz. Bugün, yine biraz esprili bir dille Bir Kedinin İnsanı Olmak İçin Sahip Olmanız Gereken Karakter Özellikleri’nden bahsedeceğiz. Öyle herkes bir kedinin insanı olma merhalesine erişemez bilesiniz.

PEYGAMBER SABRI

Siz de çok iyi bilirsiniz ki halk arasında ‘’peygamber sabrı’’ deyişi insanüstü bir sabrı nitelemek için kullanılır ve bir kedinin insanı olmak istiyorsanız ilk sahip olmanız gereken karakter özelliği de ‘’peygamber sabrı’’dır. Kedilerden istediğinizi/beklediğinizi öyle hemen alamazsınız. Örneğin; yeni tanışıyorsanız size hemen alışamayabilir veya yıllardır beraber olsanız bile istediğiniz gibi ‘’uslu’’ bir kedicik olmayabilir. Sabredin.

Fakat bu sabrınızın sonunda selamet, yalnızca çok şanslıysanız gelecektir.

NE OLURSAN OL YİNE GEL’CİLİK

Kedi bireyiniz bir terminatör de olsa, sizi asla yalnız bırakmayan ve size yapışık gezmek isteyen bir sevgi yumağı da olsa ancak ‘’gel gel ne olursan ol yine gel’’ sözünü motto edinmiş biriyseniz hakkıyla bir kedinin insanı olabilirsiniz. O her nasıl davranmak istiyorsa öyle davranacak siz de sonsuz hoşgörü ve sevgiyle onu kabul edeceksiniz o kadar!

Fakat siz onu kabul ediyorsunuz diye o da sizi kabul edecek değil ya…

ANLAYIŞ

Bir kedinin insanı olmak istiyorsanız şüphesiz anlayışlı bir karaktere sahip olmanız gerekir. Kedi birey etrafı dağıtabilir, size karşı bazen ortada sebep yokken agresif davranabilir veya bir gün boyunca hiç yüz vermez çünkü yalnız kalmak istiyordur. Sonuçta o da kedi. Canı bir şeylere sıkılmış veya garipten sesler duymuştur bilemezsiniz. Veya paşa gönlü öyle istemiştir. Biraz anlayışlı olun canım.

Fakat aynı anlayışı kedi bireyin göstereceğine dair bir şey söylemedik.

TEMKİNLİ OLMAK

Hadi yine iyisiniz. Bu madde sadece ve sadece sizin iyiliğiniz için hazırlandı. Eğer evde sevdiğiniz eşyalar, içine kediciğin girmemesi gereken gıdalar veya başka canlılar varsa temkinli olmak bir kedinin insanı olma yolunda daha az kayıpla ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Yine de temkinli olmak her tehlikeyi önleyeceğiniz anlamına gelmiyor.

İTAATKAR BİR KARAKTER

Bir kedinin insanı olmak istiyorsanız itaatkar bir karaktere sahip olmanız lazım. Kedi birey ne istiyorsa yapacak ona layık bir birey olmak için elinizden gelenin fazlasını yapacaksınız.

Fakat size minnet duyacağına dair yanlış düşüncelere de kapılmayın.

SEVGİ DOLU BİR KALP

Bu şakalı maddeleri arkamızda bırakırken bir kedinin insanı olmak için en önemli özelliğin sevgi dolu bir kalp olduğunu söyleyerek bitiriyoruz.

Çünkü bütün canlıların ihtiyacı olan en önemli şey sevgidir. <3