Kedileri Mutlu Etmenin 5 Güzel Yolu


Sevimli minik dostlarınızı mutlu etmenin en güzel yollarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Böylece gözünüz arkada kalmadan evde tek başına bırakabilecek veya size ne demek istediğini daha iyi anlayacaksınız. Çünkü onu heyecanlandıracak olan sürprizleri hazırlamanız halinde çok daha mutlu olduklarını da görebileceksiniz.

1. Küçük düzenlemeler yapmak

Kedifikasyon adı verilen ve kediciklerinizin yaşayacağı alanların, kendilerine uygun malzemelerle döşenmiş ortamları hazırlamanızın faydalı bir faktör olacağını söyleyebiliriz. Bu sayede zıplaması veya hoplaması için gerekli alanları hazırlayarak, doğası gereği gerçekleştirdikleri tırmanma eylemini de gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz evde olsanız da, olmasanız da canı asla sıkılmayacaktır ve kendi ortamında olduğunda bunun huzurunu hissedecektir ve sizlere de hissettirecektir.

2. Çim hazırlamak

Kedi çimi için gerekli ortamları hazırlayabilir ve çeşitli büyüklüklerdeki kaplarda bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda gerekli detayları inceleyerek, kedi çiminin ev ortamında nasıl hazırlanacağını öğrenebilir ve bu konuda kedicikleriniz için büyük sürprizleri hazırlayabilirsiniz. Çünkü kendilerini yeşil çimler üzerinde çok daha rahat hissedeceklerini görebilmeniz mümkündür. Doğal ortamlarda hissetmelerini sağlayacak olan gerçekçi çimlerin hazırlanması konusunda gerekli bilgileri alabilir ve bununla ilgili uzman bir veterinerle de görüşebilirsiniz.

3. Oyun oynamak

Egzersiz ihtiyaçlarını giderdiğinizde çok daha fazla mutlu olacaklardır. Bunun için de sahipleri olarak, sizinle kurdukları bağları kuvvetlendirecek adımları atmanız ve yeni oyunları geliştirmeniz gerekmektedir. Düzenli olarak oyun oynamanız halinde kedicikleriniz kendilerini daha rahat ve huzurlu hissedeceklerdir. Sahip olduğunuz ırkların evcil ortamlarda yetişmeleriyle birlikte sahiplerine karşı olan şefkat duygularını böylece yitirmeden, en güzel ve özel adımları atmayı başarabilirsiniz.

4. Bulmacalar hazırlamak

Siz her zaman yanında olmayabilirsiniz ve böyle bir durumda siz yokken de eğlenmesini sağlamak amacıyla mutlu olacağı yöntemleri geliştirebilirsiniz. Bunun için seçilecek olan bazı oyuncaklar ve geliştirilen bulmacalı yöntemler bulunmaktadır. Böylece hem canı sıkılmadan, hem de eğlenerek gelmenizi bekleyeceklerdir. Bu konuda veteriner hekimden gerekli desteği almalı ve en tehlikesiz olacak şekilde seçimlerinizi yapmaya özen göstermelisiniz. Mama kaplarında veya çeşitli oyuncaklarda tehlikelerden haberdar olmalı ve bunlardan da uzak durabilmelisiniz.

5. Sürprizler yapmak

Kediciklerinizin hiç beklemedikleri anda sevdiği bir oyuncağı görmelerini sağlamanız da onları mutlu etmek için yeterli olacaktır. Buna benzer sürprizleri yaptığınızda, kendilerini iyi hissedeceklerdir. Bununla birlikte tırmanmaları için ağaçların veya tahtaların yerleştirilmesi de, keyifli bir şekilde oynayabilecekleri ortamları hazırlamanızda katkısını gösterecektir. Böylelikle hedefinize daha pratik olarak ulaşabilir ve kedilerinizi nasıl mutlu edeceğinizi de görebilirsiniz. Onunla ilgilendiğinizi ne şekilde belli ederseniz edin, mutlaka beklediğiniz karşılığı alabilirsiniz. Çünkü kendisini mutlu hissettiği ortamlarda sizleri de rahatlatabilir.