Kedilerin Neler Yutabileceğine İnanamayacağınız 5 Haylaz Kedi Röntgeni


Bilenler bilir, kediler biraz yaramaz canlılardır. Başlarını belaya sokmakta ustadırlar. Bu yaramazlık bazen sağlıklarını da olumsuz yönde etkileyecek durumlara neden olabilir.

Eğer kedinizin tuhaf davrandığını fark edersiniz ya da hasta hissettiğini düşündürecek hareketlerini gözlemlerseniz onu hemen bir veteriner hekime götürmenizde fayda var. İşte tam olarak bu gerekçelerle veteriner kontrolüne giden kediler ve akıl almaz röntgen filmleri.

#1 Oyuncak

kedi-rontgeni-patiliyo-1
Gördüğünüz bu röntgen filmi Florida’da bulunan Heron Creek Hayvan Hastanesi’ne gelen 5 aylık bir kediye ait. Veteriner Hekim Teresa Smith’in başarılı bir operasyonla uzaklaştırdığı bu nesne, uzaylı şeklinde bir oyuncak.

#2 Gitar teli

kedi-rontgeni-patiliyo-2
Bu da Şikago’dan 2,5 yaşında bir kedi dostumuzun röntgen filmi. Kedilerinin sürekli oynadığı kopmuş gitar telinin ortadan kaybolduğunu fark eden ailesi veteriner hekim kontrolüne gitmeye karar vermiş ve bunun çok isabetli bir karar olduğu röntgen filminde görülen gitar teli ile ortaya çıkmış. Bağırsaklarından operasyonla gitar teli alınan yaramaz kedi ise şu an gayet sağlıklı.

#3 İğne

kedi-rontgeni-patiliyo-3
3 yaşındaki bu kedi ise hafta boyu öğürme ve kusma şikayeti ile veteriner hekime götürülmüş. Muayne sonunda çekilen röntgende kedinin bir iğne yuttuğu ortaya çıkmış. İğne gömülmüş olmasına rağmen veteriner hekim operasyona gerek duymadan iğneyi çıkarmayı başarmış ve bu yaramaz kedi de sağlığına kavuşmuş.

#4 Elektrik kablosu

kedi-rontgeni-patiliyo-4
1,5 yaşındaki bu dostumuz da ayaklı lambanın altında tuhaf ve halsiz şekilde yatarken fark edilip veterinere götürülüyor. Dilinde ve ağzında yanık izlerine rastlanan kedinin röntgen filminde elektrik kablosunu koparıp yuttuğu anlaşılmış. Kablo parçaları başarılı bir operasyonla alındıktan sonra kedi sağlığına kavuşmuş.

#5 Ve lastik toka…

kedi rontgeni
2 yaşındaki bu siyam kedisi de kusma ve kilo kaybı şikayetleri ile veteriner hekim kontrolüne götürülmüş ve çekilen röntgen filminde sindirim siteminde yabancı madde yoğunluğu fark edilmiş. Yapılan operasyonla bu afacan kedinin midesinden tam 50 adet lastik toka çıkarılmış!

İçerik Kaynağı: KırmızıTilki.com

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri