İnsan Olsalar Kedilerin Çok Başarılı Olacağı 14 Meslek Kolu


Kedinize bakıp hiç, “Vay canına! Nasıl da yükseğe zıplıyor. Onu görse, Michael Jordan ağlardı!” yahut “Şuna bak! Nasıl da gizemli davranıyor. Sanki gizli görevde!” diye düşünüyor musunuz?

Şayet düşünüyorsanız, siz de kedilerin bazı meslek kollarında şahane olabileceklerine inananlardansınız demektir.

İnsan olsalar, kedilerin çok başarılı olacağı 14 meslek kolunu şöyle sıralamak mümkün:

1. Psikolog / Psikiyatrist

kediler insan olsa

Mırıltıları ile stresimizi alan ve bizi hemencecik daha iyi hissettiren kedi dostlarımızdan daha iyi bir psikolog / pskikatrist adayı olabilir mi? Antidepresanlara ihtiyaç duymadan ve sorunlarımızın derinliklerine dahi inmeden bizi daha yapabilir onlar!

2. Ajan

kediler insan olsa

Böylesine kıvrak hareketler, üstün saklanma yetenekleri, gizemli tavırlar başka hangi canlıda var? Görevimiz Tehlike serisinin başkarakteri Ethan Hunt da kimmiş? CIA elemanları bile patili dostlarımızın yanında sönük kalabilir.

3. Basketçi

kediler-insan-olsa-patiliyo-3

Hadi ama; kendi uzunluğunun tam 6 katı yüksekliğe zıplayabilen canlılardan bahsediyoruz! Şayet kediler insan olsaydı, rahatlıkla NBA takımlarını domine edebilirlerdi! Kork onlardan Iverson! Kork onlardan!

4. Medyum

kediler-insan-olsa-patiliyo-4

Duvara bir şey görmüş gibi odaklanmalar, birden irkilmeler ve daha bir çok mistik hareket… Kesin kediler bizim göremediğimiz bir şeyleri görüyorlar! Bu da onları harika medyumlar yapmaya yetiyor!

5. Kral

kediler-insan-olsa-patiliyo-5

Büyük abileri ormanın kralı ise onlar da sokakların ve evlerin kralları! Hadi itiraf edin, çoğu zaman kendinizi kedinizin bir hizmetkarı gibi hissediyorsunuz değil mi?

6. Akrobat

kediler-insan-olsa-patiliyo-6

Pencere pervazlarında, balkon demirlerinde bu denli kolay yürüyebilen canlılar kolaylıkla akrobat olabilirdi ve Cirque du Soleil’deki birçok çalışanı işsiz bırakabilirdi!

7. Filozof

kediler-insan-olsa-patiliyo-7

Kedileri gün boyunca pencereden öylece dışarı bakıp düşünürken görmek mümkün. Onlar duvara öylece bakarak da düşünebilirler, pencere pervazında tehlikeli hareketler yaparken de… Çünkü onlar dilsiz filozoflardır. Hayat ne garip şey; kuşlar, fareler filan…

8. Yoga Eğitmeni

kediler-insan-olsa-patiliyo-8

Yalnızca uyurken aldıkları garip şekiller dahi ne kadar esnek vücutları olduklarının bir göstergesi. Onlar kolaylıkla en zor yoga hareketlerini dahi yapabilirler!

9. Balıkçı

kediler-insan-olsa-patiliyo-9

Balıkları kediler kadar seven bir canlı daha var mıdır? İzlemek için değil, yemek için de olsa; sonuçta onlar balıklara tutkun canlılar! Balıkçılık mesleğini ne büyük bir şevk ile yapacaklarını siz düşünün!

10. Müdür

kediler-insan-olsa-patiliyo-10

Bulundukları mekandaki her şeyden haberleri olmalı onların! Kapılı kapılar asla olmamalı ve herkes önce onun onayından geçirmek suretiyle hareket etmeli! Bu özellikleriyle sizce de kediler harika müdürler olmaz mıydı?

11. Manikür / Pedikürcü

kediler-insan-olsa-patiliyo-11

Tırnaklarını oraya buraya takmaktan, tırnakları ile başkalarının vücudunda imzalarını bırakmaktan bu denli hoşlanan kedilerden daha iyi bir manikür / pedikürcü düşünülemez. Tırnaklar onların yalnızca en iyi kavga aracı değil; aynı zamanda da sanat eserleri. İnanmıyorsanız kolunuzdaki izlere bakınız.

12. Gurme

kediler-insan-olsa-patiliyo-12

Kedisi olanlar kedilerin bazen mamaları konusunda ne kadar seçici olabildiklerini iyi bilirler. Beğenmedikleri bir mamayı onlara vermeyi deneyenlerin vay haline! Hizmet ve lezzet konusunda işte aldılar sıfırı!

13. Parfümör / Koku Uzmanı

kediler-insan-olsa-patiliyo-13

Kokulardan yararlanarak iletişim kuran ve kokuların tadını dahi alabilen canlılardan söz ediyoruz! Onlardan daha iyi bir parfümör / koku uzmanı olabilir mi?

14. Eleştirmen

kediler-insan-olsa-patiliyo-14

Kedinizin sizi eleştiren gözlerle incelediğine kim bilir kaç defa tanık olmuşsunuzdur! Onların en iyi yaptıkları şeylerden biridir eleştirmek. Şu yazıyı okusalar kim bilir eleştirecek kaç nokta bulurlardı!

Kısacası; onlar süper hatta über canlılar! Ve şayet insan olsalardı bize yapacak çok da iş bırakmazlardı!