Kedilerin 9 Alternatif Kullanım Alanı


Kedi dostlarımız öyle canlılar ki kendi hallerinde takılırlarken dahi bizim için çok faydalı şeyler yapabilirler. Veya biz onların varlığını hayatımızda ”pembe yalanlara” başvururken kullanabiliriz.  Onlar bizim dostumuz, evladımız, ailemiz ama aynı zamanda varlıklarıyla da işimizi oldukça kolaylaştırırlar. İşte kedilerin 9 alternatif kullanım alanı:

1- Isıtıcı

Soğuk kış günlerinde kucağınıza oturan bir adet kediyle sımsıcak hissedebilirsiniz.

2-Canlı belgesel

Canınız mı sıkılıyor? Evde kendi halinde takılan, oraya buraya koşturan, kendini temizleyen kedinizi izleyin. İşte size radyasyonsuz belgesel.

3-Suç ortağı

Hoşlanmadığınız fakat atsanız da ayıp olacak türden bir eşyanız mı var? Ortalıkta bırakmayı deneyin. Sonra o hediye gelen saçma sapan süs biblosunun veya asla giymeyeceğiniz kazağın vay haline… ”Cnm yha senin bana aldığın o taharet musluğu biblosunu kedim kırmış yha:(”

4-Kişisel dedektif

Dışarıda neler oluyor merak ediyorsunuz ama kalkıp bakacak mecaliniz yok mu? Pencere önüne kurulmuş kedi bireyden yardım alın. İlginç bir şey oluyorsa mutlaka sezeceksiniz.

5-Böceksavar

Ben kedi bireyimin elinden kurtarabildiğimce böcek kurtarıp özgürleştirme yolunu seçsem de aslında kediler doğaları gereği avlanıyorlar, evdeki haşerata yönelik suikast girişimlerinde bulunuyorlar kendiliğinden 🙁

6-Eve gitme bahanesi

Bulunmak istemediğiniz bir ortamda kalmaya mı zorlanıyorsunuz; kalksanız ayıp mı olacak? Sakin olun sizin kediniz var. Öyle bir şey olmadığı halde: ”Aaaa ben kediye bugün evden çıkarken yemek koymayı unuttuuuum. İçim rahat etmez benim. En iyisi ben kalkayım…”

7-Dert ortağı

Canınız sıkkın ve konuşacak kimseniz yok mu? Eğer bir kediniz varsa böyle bir şey söz konusu değil. Salın derdinizi üzerine… Tabii çok da boğmadan hayvancağızı. Siz rahatlarken; kediciğinize de bir ağırlık çökecek uykuya dalacaktır.

8-Ortalık dağıtıcı

”Bunun bana faydası ne?” demeyin. Eğer kediciğiniz tüylerini oraya buraya döküp durmasa veya arada bir bir şeyler devirmese toplayacağınız temizleyeceğiniz yok bu evi. Yanlış mıyız?

9-Manken

Güzel bir fotoğraf paylaşıp beğenileri toplamak, sosyal medya hesaplarınıza bir hareket katmak mı istiyorsunuz? Ee ne duruyorsunuz. Kedicikten iyi manken mi olur? Onun güzelliği karşısında en cool takipçileriniz bile aşka gelecektir.