Kedilerin En Gülünç 9 Huyu


Bir veya daha fazla kediyle yaşayanların çok iyi bildiği üzere kediler oldukça gülünç hayvanlardır. O kadar ki hayatınızda bir kedi varsa canınız asla sıkılmaz çünkü mutlaka farkında olarak veya olmayarak sizi neşelendirecek bir şeyler yaparlar. Hiç beklemediğiniz bir anda yakaladığınız anlık bir görüntü veya hayatınıza yayılmış daha genel bir tutum… Huylarının kurumaması dileklerimizle, sizin de aşina olduğunuz, kedilerin en gülünç 9 huyu:

Mümkün olan en rahatsız yerde uyuklama

Kediler ‘’nerde olsa uyurum’’ diyen canlılar ve uyuyakalmak için mekan seçimleri son derece gülünç olabiliyor bazen.

Devekuşu tarzı saklanma yöntemleri

Asla bulunmayacakları konusunda son derece emin görünerek saklanırlar. Hiçbir gayret göstermeden gözünüze çarpacak bu devekuşu kediler belki de sadece dikkat çekmek istiyordur kim bilir.

Saçma sapan korkular

Kedilerin bu korkularının çoğunun bilimsel açıklaması olsa da, dışardan bakınca özellikle reaksiyonlarıyla oldukça komik fotoğraflar veriyorlar bizlere… En popüler korkuları ise salatalık korkusu… Kediler salatalığı ürkütücü ve tehlikeli bir yılana benzetiyor olabilirlermiş.  

Kesinlikle hiçbir şeyin olmadığı yerleri dikkatle inceleme

Bizim kesinlikle hiçbir şey göremediğimiz yerleri, boş duvarları saatlerce büyük bir şaşkınlıkla inceler, bizi hayrete düşürürler.

Poşet yalama

Eve gelen alışveriş poşetlerinin içine girer büyük bir keyifle yalamaya başlarlar. 

Yersiz kıskançlıklar

‘’O… Onu severim. Sen… Seni öldürüp yiyeceğim.’’

Başarısızlıkla sonuçlanan atlama girişimleri

Özellikle yavru kediler üç santimlik mesafelerde bile başarısızlıkla sonuçlanan sıçrama girişimleriyle güldürürken ufak da olsa panik yaşatırlar.

Kutulara olan merakları

Kediler kutunun içindekiyle değil kutuyla ilgilenen canlılardır. Neden bilmiyoruz.

Kamufle oluşlarındaki estetik

Kedilerden daha güzel saklanan bir tür gördünüz mü? Biz görmedik.