Kedilerin Eşyaları Yere Atmasının 7 Hayali Sebebi


Eşyaları yere atmak kedilerin en büyük hobilerindendir ve bu eylem, kimi zaman bir nesneyi paramparça etmeye veya kaybetmeye; kimi zaman da ortalığı dağıtmaya hizmet eder. Yere ittikleri eşyalar sonsuz kategoridedir ve hiçbir ortak noktaları yoktur: Bardak, meyve, çakmak, boş pet şişe, takı, kalem, makyaj malzemesi, biblo vb. Bugün, kedi bireyim masanın üzerindeki yara bandı pakedini yere itikleyince gözlerine baktım ve şöyle dedim ‘’NEDEN?’’. Muhtemelen utancından cevap veremedi. Suskunluğu beni kedilerin bu ortak eyleyişi üzerine düşünmeye itti ve KEDİLERİN EŞYALARI YERE ATMASININ 7 ‘’HAYALİ’’ SEBEBİNİ yazdım.

1.YER ÇEKİMİNİN KEŞFETMİŞTİR

ve bizim yer çekimi hakkında bilgi sahibi olduğumuzdan haberdar değildir. Kediler, bu yere atma işini bize buluşlarını göstermek için yapıyor, arkamızdan da ‘’kör galiba’’ diyor olabilirler.

2.RAHATINI BOZUYORDUR

Evet, yere attıkları nesneler kedi bireylerin yatacakları yerde bir çıkıntı, bir alan daralmasına sebep oluyorlarsa şayet, son derece haklı olarak nesneyi paramparça edip dünya üzerinden silmeye çalışıyor olabilirler.

3.NESNE KÖTÜ PİS LAFLAR ETMİŞTİR

Yere atılmak üzere olan nesne, öncesinde kötü pis laflar ederek kediciğimizin asabını bozmuş dolayısıyla cezalandırılmayı hak etmiş olabilir. Duymadık bilmiyoruz.

4.ETRAF DAĞINIKTIR

Kediler düzenden hoşlanırlar ve belki masanın üzerinde gördükleri ve oraya ait olmadığını düşündükleri nesneleri oradan kaldırmamız için bize bir mesaj gönderiyor olabilirler. Siz de biraz derli toplu olun canım, hayvancağız kendini harap etti eve bir düzen getirecek sizi terbiye edecek diye…

5.YERDE DURMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUR

Kediler yere attıkları nesnelerin aslında yerde durması gerektiğini düşünüyor olabilirler. Kedi de bu evin bir bireyi değil mi? Niye kafanıza göre her şeyi yukarlara koydunuz siz de? Yer boş mu kalsın yani? Saçma.

6.Bi’ ŞEY DENEYECEKTİR

Ne var olamaz mı? Bir şey deneyecektir. Mesela yere çarpınca çıkan sese göre tepkilerinizi ölçüyor ve sizi daha yakından tanımaya çalışıyor olabilirler. Düşünsenize, kendilerini hayat boyu sürecek bu bir şeyleri yere atma deneyine adamışlar. Saygı duyulacak şey.

7.ÖYLESİNE

Tabii kediler söz konusu olunca yaptıkları şeyi ‘’öylesine’’ yapıyor olduklarını düşünmek de işten değil. Hem bize ne ya? Niye atıyorlarsa atıyorlar. Çok konuşmayalım da etrafı toplayalım iyisi mi…