Kedilerin Evin İçinde Saklanmasının 9 Hayali Sebebi


Kedi bireylerimizin evin içinde ortadan kaybolmak gibi bir huyları vardır. Evde yeni olan kedi çocuklar veya minnacık yavru kediler bizi bu huylarıyla biraz endişelendirseler de uzun vakit geçirdiğimiz kedi dostlarımızın favori gizlenme mekanlarına aşinayızdır artık.  Bugün kedilerin evin içinde saklanmasının 9 hayali sebebini paylaşıyoruz sizlerle:

1.Biraz yalnız kalmaya ihtiyacı vardır.

Hepimizin zaman zaman  yalnız kalıp kafa dinlemeye ihtiyacı yok mu? Saygı duyalım.

2.Bireyselleşme sürecine girmiştir.

Kabul etmesi güç biliyoruz ama bebeğiniz büyüdü, kocaman bir kedi oldu ve bu doğal bir süreç. Göz yaşlarınızı silin ve kabul etme aşamasına geçin derhal.

3.İnzivaya çekilme zamanı gelmiştir.

Kedi, nirvanaya ulaşmaya müsait bir tür. Kedinizin inzivaya çekilme zamanı gelmiş olabilir.

4.Dikkat çekme gayretindedir.

Kediler de tıpkı çocukların yaptığı gibi gözden kaybolarak dikkat çekmek istiyor olabilirler. Zaten onlar ne kadar büyürlerse büyüsünler hep bizim bebeklerimiz olarak kalmayacaklar mı <3

5.İlişkinize bir süre ara vermeye karar vermiştir.

Belki kediniz bu kadar yakın bir ilişkiye henüz hazır değildi ve bağlanmaktan korkup ilişkinize bi’ süre ara vermeye karar verdi. Yanii, yarım saat bir saat kadar.

6.Hayatını gözden geçirmek istiyordur.

Herkesin hayatında ‘’hayatım nereye gidiyor’’ sorusunu o veya bu sebeple kendine yönelttiği bir dönem olur. Kedinizin yalnız kalıp kim olduğunu anlamaya, kendine bir yol haritası çizmeye ihtiyacı vardır belki ve döndüğünde bambaşka bir kediyle karşılaşırsınız. Belli olmaz.

7.Yaratıcı bir etkinliğe girişmek için proje aşamasındadır.

Sanatçı ruhlu bir kediniz varsa tembelliği bırakıp yaratıcı bir etkinliğe karar verdiği o kritik dönemde olabilirsiniz. Biraz yalnız kalmasına müsaade ediniz.

8.Aşk acısı çekiyordur.

Camın önünden ayrılmayan serseri ruhlu yakışıklıyı hatırlayın. Belki kediniz kara sevdaya düştü. Kıyamayız ona <3

9.Canı öyle istiyordur.

Kediler her şeyin en iyisini bilir fazla sorgulamayalım.