Kedilerin Kitaplara Düşkünlüklerinin 7 Olası Nedeni


Kedi dostlarımızın kitaplara yönelik bir ilgisi, kitaplarla aralarında gizli bir bağ var. Bunun hepimizin farkındayız.  Peki bunun sebepleri üzerine düşündük mü? Sizin için bu sır perdesini aralıyor, kedilerin kitaplara düşkünlüklerinin 7 olası nedenini paylaşıyoruz:

1- Kendilerini geliştirmek istemeleri

İlgilendikleri kitabın türüne göre, belki bir tarihsel araştırma veya kişisel gelişim kitabı… Nasıl ki siz -aldığınız keyif bir tarafa- bu tarz metinlerden bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, kedi dostunuz da yeni şeyler öğrenmek/kendini geliştirmek istiyordur.

2- Hayal dünyalarını geliştirmek istemeleri

Belki sizin kedi dostunuz bir şeyler öğrenmekten ziyade hayal dünyasını geliştirmek veya edebi bir tat almak için kurmaca metinlere yönelmiştir… Okuya okuya bulacak kendi yolunu tıpkı sizin gibi.

3-”Ne var bunda bu kadar” öğrenmek istemeleri

Belki öyle kitap mitap çok ilgisini çektiğinden değil… Sizin bu kitap merakınızdır onun da ilgisini cezbeden şey. ”Ne var bunda bu kadar canım? Yeniyor mu bu?”

4-İlginin onda değil de başka bir şeyde olmasından duydukları rahatsızlık

Belki bu kitap düşkünlüğünün kitapla filan alakası yoktur, düpedüz sizle alakalıdır. İlginiz onun değil de başka bir şeyin üzerinde olduğu için kitap okumanızı sabote etmeye çalışıyor olabilirler.

5-Çağımızın hastalığı: Entelektüel görünme çabası

”Kitap okuyormuş gibi görünme hastalığını” kedilere de bulaştırmış olabiliriz. Belki bütün bu ”kedikitap” muhabbeti kandırıldığımızın resmidir.

6-Kendi hakkında bir şey yazıyor mu merak etmesi

Büssürü büssürü bir şeyler anlatıyor illa benim hakkımda da vardır bir şeyler” diye düşünüyor olabilirler.

7-Gözüne güzel -veya konforlu- gelmesi

Öyle içinde yazanlarla filan pek ilgilenmiyor bile olsalar, kitapları güzel buldukları için etraflarında bulunmak veya üzerinde yatmak istiyor olabilirler.