Kedilerin Sanatçı Ruhlu Hayvanlar Olduğunun 9 Kanıtı


Evinizdeki kedi dostunuzu yeterince tanıyor musunuz? Peki onun alışkanlıkları yeterince tahlil edebildiniz mi? Eğer böyle bir değerlendirmede bulunduysanız türünün yatkınlıkları üzerine de düşünmüşsünüzdür… Düşünmediniz mi? Üzülmeyin biz düşündük ve kedilerin sanatçı ruhlu hayvanlar olduğunu iddia ediyoruz. İşte 9 kanıtı:

1-Yalnız başlarına vakit geçirmeyi oldukça sevmeleri

Ortadan kaybolmalarının sebebinin ne olduğunu sanmıştınız? Tabii ki sanatsal üretim süreçlerinden önce ihtiyaç duyulan kendi kendine kalma hali…

2-Ortalığı dağıtmakta oldukça başarılı olmaları

Elini veya zihnini ”kirletmeden” öncü bir şey üretemezsin. Korkak olma. Önce boz, sonra toplarsın. Veya bırak dağınık kalsın.

3-”Boş” duvarı saatlerce izleyebilme sabırları

Siz daha gülün zavallı insan kardeşlerim. ”Orada ne var ki? Baksana boş duvara dönük duruyor… Hahah” Unutmayın ki birçok sanatçıyla kendilerini kabul ettirene kadar dalga geçildi.

4-Biraz tembellik… 

Olur o kadar… Zihnin çok çalışmasından bedenin harekete geçememe hali. Zeki canlılarda olur.

5-Tembelliklerine karşın istedikleri şey uğruna her şeyi göze almaları

Kediler bir şeyi çok istediler mi hiçbir şey onları yolundan döndüremez.

6-Alışagelmiş düşüncelere uyma zorunluluğu hissetmemeleri

Sanatçı ruhlu deyince ister istemez insanın aklına kafası başka türlü çalışan canlılar geliyor ve buna kediden daha uygun  bir tür düşünemiyoruz…

7-Kendilerine olan güvenleri

Kedilerin kendilerine olan sırrı çözülemez görünen güvenlerinin neyden kaynakladığını bulduk. Potansiyellerini hissediyorlar. Bir yeteneğin varsa henüz kullanamamış olsan bile hissedersin çünkü. Sadece dışarı çıkması için biraz zamana ihtiyacın vardır veya doğru bir âna.

8-Tabii ki nereye savuracaklarını bilemedikleri merakları

Merakları sayesinde sürekli yeni şeyler keşfederler…

9-Kimlik karmaşası ve sürekli kendini yeniden inşa etme halleri

Sanatçı bir kişiliğin olmazsa olmazı…