Kedinizin Kendini Mutlu Hissettiğinin 9 Sevimli Belirtisi


Onun mutlu olmasından başka ne ister ki bir kedi annesi… Peki ya kedi babaları onlar da biricik yumakları mutlu olsun istemez mi? Kedim mutlu mu acaba diye meraklanmaya son, işte onun gerçekten mutlu olduğunun belirtileri….

1. “Mırıl mırıl mırrr mır”

Siz onu severken mırıl mırılsa kediniz mutludur. Mırıldamak mululuğun göstergesidir, yalnız dikkat baz kediler hasta olduklarında da aynı sesi çıkarabilir.

2. Burnunu size sürtmesi

Eğer minik burnuşunu size yaklaştırıp kokluyorsa, bir de üstüne size sürüyorsa mutludur. Hele sonrasında bıyıklarını sevdiriyorsa keyiften dört köşedir.

3. Bacaklarınıza dolanması

Kedim mutlu mu diye merak ediyorsanız, aşağıya bakın. Dizinizin dibinden ayrılmayan kediniz varlığınızdan memnun ve mutludur. Özellikle size sürtünerek kokusunu bırakıyor, sizi sahipleniyordur.

4. Mırıldamaların ardından gelen küçük miyavlamalar

Özellikle eve geldiğinizde yaptığı sesli karşılamalar, mırlama ve miyav arasındaki şirin sesler onun mutlu olduğunun işareti.  “Geldiğine çok sevindim.” demek istiyor.

5. ‘ Kedim mutlu mu ?’ sorusunun en kesin yanıtı elbette kedi masajı…

Masaj yapan kedi mutludur! Tabii masaj yapılanın da keyfine diyecek yok orası kesin. Kedilerin ön patileri ile yaptıkları bu masaj hareketi anne sütü emdikleri zamandan kalmadır. Annelerinden daha fazla süt alabilmek için bu hareketi yaptıklarından, yetişkinliklerinde de huzurlu olduklarında aynısını yaparlar

6. Kuyruğunun yürürken dik, havada ve ucu hafif kıvrık olması

kedim mutlu mu

Bu kuyruk mutlu kedi kuyruğudur. Eğer kediniz kuyruğunu bu şekilde tutuyorsa ilgili ve keyfi yerindedir. Yanınıza çağırdığınızdaa size kendini mırıl mırıl sevdirecektir.

7. Size yavaşça göz kırpması

Bu hem mutluluğun hem de güvenin göstergesidir. Kediler sevmedikleri, yanında mutlu hissetmedikleri kişilere bu yumuk surat ifadesini yapmazlar. Kıymetini bilin, hatta siz de onun bu hareketini taklit ederek karşılık verebilirsiniz.

8. Kulaklarının dik, normal konumda olması

Kedim mutlu mu diye merak ediyorsanız kulaklarına bakın. Genelde kediniz sinirli ya da mutsuzken kulakları eğilir ve geriye doğru yönelir. Mutluyken ise dik konumdadır.

9. Sırt üstü yatıp yuvarlanması

Bu hem mutluluk hem de teslim oluş ifadesidir. Kediniz karın bölgesini savunmasız bırakacak kadar size güvenmiş demektir. Tabii bunu yapan her kedi karnını sevdirecek diye bir kayıt yok, o işe girişmeden dikkatli olmanızda fayda var.