Köpekleri Mutlu Etmenin 16 Güzel Yolu


Köpekleri mutlu etmek için en özel ve güzel yolları arıyorsanız, sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Tüylerini sık sık taramanız ve düzenli olarak bunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda masaj yaparak da deri ve tüylere yönelik hastalıklardan koruyabilirsiniz.

Bu hareketlerle kan dolaşımını hızlandırmanız, aynı zamanda aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Uygun bir tarağı seçerek zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Köpekciklerinizin daha sağlıklı fiziksel şartları kazanması açısından memnun etmek amacıyla iyi bir şekilde beslemeniz gerekmektedir. Bunun için kurallar dışına çıkmamalı ve veteriner hekimin önerdiği yemleri vermelisiniz.

Marka ve mamaları seçerken veterinerlerin görüşünü ön planda tutmalı ve ödül için mamaları vermekten uzak durmalısınız. İçerisinde gıda boyası ve kimyasal tatlandırıcıları yoğun olan tehlikeli mamalarla beslememelisiniz.

Rahatsız edici olan durumlardan birisi de bit ve kenelerle baş etmeye çalışmalarıdır. Kurtulmalarını sağlamak için ilaçları kullanmak yerine veteriner hekimin görüşünü alarak uygun ürünleri seçmelisiniz. Bu konuda sahipleri olarak ara yerlerden duyacağınız maddeleri kullanmamalısınız.

Gelişimi için önemli olan hususlardan birisi de oyun oynamalarıdır. Yeni oyunları öğrettiğinizde ve ona zaman ayırdığınızda, çok daha fazla mutlu olacaklardır. Bu aynı zamanda fiziksel ve ruhsal olarak da sağlıklarını olumlu etkileyecektir.

Köpeklerinizin yaz sıcağından korunması için büyük ve temiz bir kap içerisindeki suyunu sürekli olarak tazelemeniz gerekecektir. Bu yaz aylarında sıcaklardan korunmaları açısından da bir hayli faydalı olacaktır.

Takdir etmek amacıyla kullanacağınız yöntemler arasında ödülleri bisküviler ve ödül mamaları kullanılabilecektir.

Açık havaya çıkarmak için sık sık geziye çıkarmanız, onu mutlu etmeniz için yeterli olacaktır. Çünkü bu onun keyifli bir hale gelmesinde etkili olacaktır.

Yavru halde evinize getirdiğinizde, etrafı tanımak isteyecek olan sevimli dostlarınızı tehlikelerden ve kablolardan kurtarmak için uzaklaştırıcı spyreyleri kullanmanız gerekecektir.

Biriktirdiğiniz enerjileri ve kalorileri yok etmek amacıyla köpeğinizle birlikte yürüdüğünüzde, bu onu mutlu eder ve beraber vakit geçirmeniz açısından etkilidir.

Köpeklerinizin daha sağlıklı olması ve size beklenmeyen sürprizleri hazırlamamaları için kısırlaştırabilirsiniz. Bu durumda beslenmelerine özen göstermeniz ve mamasını farklı seçmeniz gerekecektir.

Tırnaklarından kurtulması için uzadıkça veteriner hekime kestirmeniz veya yapabiliyorsanız, sahipleri olarak tırnak kesimini yapmanız gerekir.

Köpeklerinizin mutlu olmasını istediğinizde, oyuncak seçimleri yaparken kesinlikle zarar vermeyecek olmasına özen göstermelisiniz.

Kendilerine daha fazla güven duymaları için etrafı koklamaları gerekir. Bunu engellememeniz önemlidir.

Poz vermeyi seven köpeklerin fotoğraflarını çekmek hem sahipleri olarak sizleri, hem de sevimli can dostlarınızı mutlu edecektir.