Köpek Besleyen İnsanların 14 Ortak Özelliği


Köpekler çok eski çağlardan beri insanlara pek çok şekilde dostluk etmiş canlılardır. Bazen avcı, bazen bekçi, bazen de en yakın dostlarımız olmuşlar ve günümüzde de her şekilde yanımızda olmaya devam etmektedirler. Bunun yanı sıra gözlenmiştir ki, köpek besleyen kişilerin birbirlerine çok benzer bazı özellikleri bulunmakta. Bizde köpek besleyenlerin 14 ortak özelliği nedir, araştırdık ve sizinle paylaşmak istedik.

Köpek besleyen insanlar materyalist değillerdir.

Onlar için para ve maddiyat asla ilk sırada olmaz. Maneviyat, duyguları sevdiklerinin sağlıkları ve mutlulukları, onlar için her zaman daha önemlidir. Tabi köpeklerinin öncelikleri de buna dâhildir.

Köpek sahibi insanların daha sosyal ve arkadaş canlısı olduğu gözlemlenmiştir.

Sosyal etkinliklere katılım ve arkadaşları ile geçirdiği zaman, genellikle yalnız olduğu zamanlardan çok daha fazladır.

Bu insanların motivasyonu ve moralleri genelde oldukça yüksektir.

Ayrıca buldukları ortama canlılık ve pozitif enerji verirler.

Genellemeye bakıldığında, köpek sahibi kişilerin sorumluluk duygularının daha gelişmiş olduğu görülmektedir. Ayrıca köpek besleyenlerin, çok iyi anne babalar olması da tesadüf değildir.

Bu insanların çoğu doğa tutkunudurlar.

Her fırsatta doğa ile iç içe olabilmek için çeşitli etkinliklerde bulunmaları sık rastlanan bir durumdur.

Köpek besleyenlerin 14 ortak özelliği arasında belki de en belirgin olan özellik, hayatlarının düzenli ve programlı olmasıdır.

Köpek sahipleri düzenli olarak egzersiz yaparlar.

En azından sabah ve akşam, köpeklerini dolaştırmak için yürüyüş yaparlar.

Köpek sahiplerinin aile ilişkileri doğal ve samimidir.

Genellikle hep oldukları gibi davranan ve değer duyguları yüksek olan bu insanlar, ailesine de gerekli yakınlığı ve ilgiyi gösterirler.

Bu insanların güven duyguları, genele oranla daha yüksektir.

Çoğunlukla kendilerini güvende ve huzurlu hissederler.

Köpek besleyen insanlarda alerji ve tansiyon gibi hastalıkların görülme oranı daha düşüktür.

Köpek besleyen yaşlı insanların ise alzheimer hastalığına yakalanma ve kalp krizi geçirme oranının, daha düşük olduğu tespit edilmiştir.

Köpek sahiplerinin depresyon gibi sinirsel hastalıkları, daha az yaşadığı bilinmektedir. Eğer bu hastalığı yaşıyorsa tedavi süresinin kısalığı dikkatleri çekmektedir.

Ev kadar iş konularında da güvenlerine ve uzmanlıklarına ihtiyaç duyulan köpekler:

Hem sahiplerine hem de çevrelerindeki kişilerin gurur kaynaklarıdır. Uzman köpekler sayesinde belki de çok sayıda insan ve diğer canlının hayatları kurtulabilir ve de kurtulmuştur. Bu tip dostluklar kuranlar için farklı bir gurur kaynağıdır köpekler.

Son olarak, köpek besleyenlerin 14 ortak özelliği içerisine tüm saygılarıyla hayvan severlik konusu eklenebilir. Bu konu sadece köpek türüne özel değildir, köpek besleyen insanlar her türlü hayvan dostlara karşı samimi bir sevgi ve sıcaklık beslerler.