Apartmanda ve Bahçede Besleyebileceğiniz 13 Köpek Cinsi


Apartmanda ve bahçede köpek beslemek site yöneticisinin ve sakinlerinin sıcak baktıklarını düşünmek pek mümkün değil.

Günümüzde köpek sahibi olma oranı sıklıkla artsa da köpek sahibi olmak isteyenlerin üzerinde en çok durduğu konuların başında, köpeklerin apartman veya bahçeli evlerde yaşamaya uygun olup olmadığı geliyor. Bu soruyu kesin olarak cevaplamanıza yardımcı olmak için, apartman ve bahçe yaşamına en uygun 13 köpeği sizler için derledik.

Labrador Retriever

Hareketli yapıları nedeniyle özellikle bahçede beslenmeye son derece uygundurlar. Çocuklarla oyun oynamayı çok severler ve hiç yorulmak bilmezler.

Kaniş

Bıraksanız bütün gün kucağınızda kalabilir… Çok tüylü olan ve bu nedenle çocuklar tarafından çok sevilen kanişler, aşırı evcil olmalarıyla bilinen köpek cinslerindendir.

Cogi

Tam bir bahçe köpeği. İnsan canlısı olmalarıyla ün salan ve çocuklarla çok iyi anlaşan cogiler, yine çocuklarla bütün gün oyun oynayabilirler.

American Cocker

Özellikle bahçeli evlerde beslenmeye çok uygun olan american cockerlar, son derece hareketli olmalarıyla bilinirler. Bu nedenle evde çok tercih edilmezler.

Great Dane

Diğer evcil köpeklere biraz daha yapılı duran bu köpekler, özellikle soğukkanlı ve tembel yapılarından dolayı pek hareket etmeyi sevmezler. Bu nedenle de apartmanda en çok beslenilen köpeklerden biri olarak bilinirler.

Chihuahua

Küçük yapısıyla bilinen ve sahibiyle çok iyi iletişim kuran köpeklerin başında gelen bu cins, özellikle apartmanda beslenmeye uygundur. Çok ses çıkarmaz ve çok fazla dışarı çıkmak istemez, bu nedenlerle tercih edilmektedir.

Yorkshire Terrier

Hareketli yapılarıyla dikkat çeken bu cins, kucakta oturmayı çok sever. Eğer eve alışmasını sağlarsanız apartmanda beslenme konusunda size hiç problem çıkartmayacaktır.

Golden Retrieve

Son derece evcil bir köpek cinsi olan golden retrieverlar, kendilerini sahiplenen ailelere yakınlıklarıyla bilinmektedirler. Bu nedenle özellikle apartmanlarda beslenmelerinde herhangi bir sorun olmaz.

Pekingese

Sadece köpekler arasında değil, belki de tüm hayvanlar arasında en tembel cinslerden biri olarak bilinen pekingeseler, kucaktan inmezler ve neredeyse hareket dahi etmezler. Özellikle köpekten korkanlar için ideal olan bu hayvanlar, resmen apartmanda yaşamak için yaratılmışlardır.

Minyatur Pinscher

Sahipleri nereye, minyatür pinscherlar oraya. Apartmanda çok hareket etmeyen, söz dinleme konusunda çok uysal olan bu köpekler, gezmeyi sevseler de evde çok sorun çıkartmazlar.

Pug

Bir süs eşyasını andıran küçüklükleriyle bilinen bu cins, bahçede oynama konusunda çok heveslidir. Çok hareketli olan puglar, ayrıca çocuklarla çok iyi anlaşırlar.

Springer Spaniel

Evinizde çocuğunuzla zaman geçirecek ve evde beslenme konusunda hiçbir sorun çıkarmayacak bir köpek mi arıyorsunuz? Artık aramayın, çünkü springer spaniel tam bir apartman köpeği diyebiliriz.

Cavalier King Charles Spaniel

Özellikle apartmanda beslenmeye çok uygundurlar. Sakin ve diğer cinslere göre daha hareketsiz olan cavalier king türü köpekler, sıcakkanlı olmalarıyla da bilinmektedirler.