Köpekler İçin Yararlı Sebzeler


Köpekler için yararlı sebzeleri sizler için derledik. Köpeklerinizin hastalıklarla savaşmasında, tüylerinin zarar görmemesinde veya ödüllendirilmesinde sağlıksız olan hazır ürünleri tercih etmek yerine yararlı sebzeleri tercih edebilirsiniz.

Hazır ürünler hem maddi olarak sizleri büyük zarara uğratabilir, hem de köpekçiklerinizin zarar görmesine neden olabilir. Bunun için sizlere bazı yararlı sebzelerden söz etmek istiyoruz.

Brokoli

Kanserle mücadelede gerekli salgıların pişirilmesiyle elde edileceği sebzelerden birisi olan brokolinin tüketilmesi, sağlıklı olan adımları atmalarında etkili olur. Vücutlarının güçlü hale gelmelerinde ve savunma geliştirilmelerinde de fayda sağlayacaktır.

Taze Fasulye

Yüksek besin değeri bulunan taze fasulyeyi tüketmesini sağlayacağınız can dostlarınızın özellikle kilo problemi olması sayesinde faydalı olacaktır. Çünkü diyet yapan köpeklerinizin kendisini doygun hissetmelerinde etkili bir sebze olacaktır. Çiğ ya da pişirdikten sonra yemesini sağlayabilirsiniz.

Ispanak

Kalp hastalıklarına, iltihaplı hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı tüketmesini sağlayacağınız ıspanağın, aynı zamanda güçlendireceğini de görebilirsiniz. Aynı zamanda kanserle de savaşmasında etkili olacak bir sebze şeklinde görülecektir.

Kereviz

Yaşamınıza renk katan ve sizleri de enerjik bir hale getirmekte olan köpekçiklerinize ödül vermek istediğinizde kerevizi tercih edebilirsiniz. Sakinleştiren, kalp hastalıklarına iyi gelen ve tümörleri de küçültmekte olan bu sebzeyi seçebilirsiniz.

Nane

Taze nane yapraklarını suyuna veya mamasına ekleyerek tüketmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem nefesini tazeleyerek, hem de midesindeki problemleri gidererek büyük bir fayda sağlayacaktır.

Maydanoz

Sevimli dostlarınızda ağız kokusundan şikayetçiyseniz mamasına veya bisküvisine ekleyeceğiniz küçük maydanoz parçacıklarından faydalanabilirsiniz. Böylece kalsiyum ve potasyum bakımından zengin olan içerikleri de kazandırmış olacaksınız.

Kara Lahana

Hem pişirerek, hem de çiğ olarak köpekçiklerinize vereceğiniz yiyeceklerden birisidir ve sebzeler grubunda yer almaktadır. Faydalı, vitaminli ve sağlıklı olan sebzeleri tercih etmek istediğinizde, önceliklerinizden birisi olabilecektir.

Brüksel Lahanası

Sindirim sistemi açısından faydalı olan sebzelerden birisi olarak Brüksel lahanasını önermekteyiz. Çeşitli vitaminleri barındıran ve lif bakımından da zengin olan bu sebze sayesinde köpeklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Pancar

Karaciğer hastalıkları konusunda iyi bir etkisini göreceğiniz pancarı hemen tüketmesi halinde sağlığını koruyacağını görebilirsiniz. Olumlu etkileri çok fazladır ve bunu sizler de sağlayarak içinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bezelye

Günlük mamasından daha leziz gelecek olan bir sebzedir ve keyifle yemesi için bir parça etle sunabilirsiniz. Tuzsuz ve doğal bir şekilde haşlayarak tüketmesini sağladığınızda, sizler de değeri yüksek olan bu besini hazırlayabilirsiniz.

Bal kabağı

Sindirim sisteminde olumlu etkileri bulunmaktadır ve kabızlığı veya ishali önlemektedir. Herhangi bir şeker katkısı olmadan yediğinde tüm çözümleri elde etmesinde etkili olacaktır.