Zalimler Tarafından Karanlıkta Büyütülen Köpeğin Işıkla Tanışma Hikayesi


ABD’nin North Carolina eyaletinde doğduğundan beri bir evin bodrumunda kilitli kalan B.B. isimli köpek, eski hayatından kurtulduktan sonra ilk kez dış dünyadaki yaşamı gördü. B.B.’nin dünyayı gördükten sonra verdiği ilk tepkileri görmek ise etrafındaki insanlar için paha biçilmezdi.

ABD’nin North Carolina eyaletinde doğduğundan beri bir evin bodrumunda kilitli kalan B.B. isimli köpeğin ‘dış dünyayı’ gördükten sonra verdiği tepki paha biçilmezdi.

B.B., yıllarca kafeste kaldıktan sonra ilk kez zemine bırakıldığında, koşmak ve düz ilerlemek yerine, kendi etrafından daireler çizerek bulunduğu yerin dar çevresinde gezmeye başladı. Uzmanlar bunu B.B.’nin kafeste edindiği alışkanlığa bağlıyor…

Kaldığı bodrum katında küçük bir kafesin içine konulan ve sahibi tarafından beslenen küçük köpek, hayvanseverler tarafından kurtarıldı.

Tesadüfen bulunan B.B’nin bulunduğu anda oldukça güçsüz ve zayıf olduğu aktarıldı. Cabarrus Hayvan Hastanesi’ne götürülen ve tedavi altına alınan köpek yavaş yavaş güçlenme belirtileri göstermeye başladı. B.B.., Brenda Tortoreo isimli bir resepsiyon görevlisi tarafından sahiplenildi.

Tortoreo, bütün hayatını bir kafesin içinde geçirmiş köpeğin yeni adresine alışmakta zorluk yaşadığını söylerken, “Güneşin ne olduğunu bilmiyordu ve ilk zamanlarında güneşten oldukça korktu.

 

 

 

Haber Kaynağı: Hürriyet

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri