Burası Türkiye: Mağarada Zincire Bağlı Halde Bulunan ve Ölüme Terk Edilen Zavallı Köpek


Gün geçmiyor ki hayvanlarla ilgili trajik bir olay yaşanmasın! Evet şaşırmadık burası Türkiye! Onların dünyasını ele geçirdiğimiz yetmiyormuş gibi bir de onlara fiziksel kötülük yapıyoruz. Yazıklar olsun… Hayvanlara karşı yapılan kötülüklerin, tecavüzlerin cezaları ağırlaşmadığı sürece bu olaylar hiçbir zaman son bulmayacak ve bu yavrucaklar hep kötü bir hayat yaşamaya mahkum edilecek!

Balıkesir’de bir mağara önünde zincire bağlı halde bulunan, zayıflıktan bir deri bir kemik kalan bu zavallı yavrucak, hayvanseverler tarafından ölmek üzereyken kurtarıldı.

Sağlam bünyeli, zeki ve sadık bir hayvan türü olarak bilinen İngiliz Pointer cinsi köpeği hayvan dostu Mert Ercis, Bandırmadaki Veteriner Kliniğine götürdü.

Klinikte verilen mamaları yiyen, zayıflıktan adeta kaburga kemikleri sayılan köpek önüne konulan suyu da içti. Mert Ercis olayı şöyle anlattı;

“Arkadaşlarım, Erdek Kapıdağda yürüyüş yaparlarken bir mağara kenarında zincirle bağlı bir köpek görmüşler, bana haber verdiler. Hayvan, açlıktan adeta bir deri bir kemik kalmış. Önünde sadece bir tas, içinde de biraz su vardı. Herhalde onu içerek hayatta kaldı. Çevresinde en az 5-6 tane salık, 4-5 tane de zincirl, bağlı önlerinde yiyecek hiçbir şey olmayan köpek vardı. İçlerinde en sağlıksız en acil durumu olan köpeği Erdekten aracımızla Bandırmada veterinere getirdik. Sonra sahiplendireceğiz. Diğerlerinin de kurtarılmasını istiyoruz dedi.”