Dövüştürüldü, Suratına Yumruklar Yedi, Kaçtı ve Şimdi…


ABD’nin Kansas eyaletinde bir köpeğin kendini bir kadının bahçesine bırakmasıyla anlaşılan olay hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Çünkü köpeğin öyle bir şey için kullanıldığı düşünülüyor ki…

Beş aylık Jax adındaki pitbull yavrusu Kansas’ın Topeka ilçesinde bir kadının bahçesinde belirdi. Yaptığı hareket köpeğin uzun sürecek olan macerasının başlangıcı oldu. Köpeğin hikâyesi çok önemli. Çünkü bu sayede insanlar köpek dövüşünün kirli yüzünü görebilecekler.

Jax’ın oraya nasıl geldiğini kimse bilmiyor. Veterinerler, yavrunun köpek dövüşünde kullanıldığına inanıyor.

Jax’in boynunda yaralar vardı ve bir gözü şişmişti. Jax’ı bulan kadın hemen hayvanseverler derneğini aradı. Jax apar topar veterinere götürüldü. Burada önce tedavi edildi sonra da karnı doyuruldu.

Köpeğin bahçesine geldiği kadınla, köpek arasında inanılmaz bir bağ oluştu. Kadın her gece köpeğin nakledildiği hayvan hastanesine Jax’ı ziyaret etmeye geliyordu. Jax, şişlik yüzünden açamadığı gözünü açabilmeye başladı. Daha sonra da müjdeli haber geldi. Veteriner köpeğin zamanla kendine geleceği ve bir sıkıntısı kalmayacağını söyledi.

Jax’in değişimini görenler şimdi gözlerine inanamıyorlar. Köpeğin sağlığının iyi olduğunu ve bir daha kirli amaçlar için kullanılmayacağını bilmek insanın içini rahatlatıyor.

Jax, sahibiyle çok iyi anlaşıyor. Hem çok mutlu bir köpek hem de herkes tarafından seviliyor.

 

 

Haber Kaynağı: GazeteVatan

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri