COVID-19'un En Yeni Trajedisi... Öldürülecek Olan 17 Milyon Hayvan

COVID-19'un En Yeni Trajedisi... Öldürülecek Olan 17 Milyon Hayvan

Tıpkı COVID-19 virüsünün, Çin vahşi yaşam pazarındaki yarasalardan insanlara olan türler arasındaki boşluğu atlattığından şüphelenildiği gibi, virüsün şimdi yeni bir türe dönüştüğü Danimarka'nın vizon kürk çiftliklerine yayıldığı düşünülüyor.  


patiliyo.com


Şimdi ki korku, yeni türün şu anda geliştirilmekte olan Koronavirüs aşılarına tepkisiz olduğunu veya en kötü durum senaryosunun, biz ilkini kontrol etmeye başlamadan önce başa çıkmamız gereken yepyeni bir salgını tetikleyebilmesidir.

 Bu, böylesi acımasız ve insani hayvan güdümlü endüstrilerin, doğa dengesine müdahale ederek tüm insan nüfusunu nasıl riske attığının bir başka açık örneğidir.


patiliyo.com

Bu tehdide yanıt olarak Danimarka, 1000'den fazla çiftlikte tüm vizon nüfusunu itlaf etmeye karar verdi.  Bu, insanların kürk mantolardan sahte kirpiklere - tüketim, eğlence, ilaç ve vizon söz konusu olduğunda moda - kendi bencil amaçlarımız için vahşi yaşamı sömürmeye devam etme konusundaki ısrarı sayesinde bir anda 15 ila 17 MİLYON masum hayvanın hayatını kaybedecek.


patiliyo.com

Yine de bu kitlesel itlaf, hayvan refahı açısından aşırı bir trajedi olsa da, kürk çiftlikleri ve tüm kürk endüstrisinin temelli kapatılması için ihtiyaç duyulan fırsat penceresi olabilir.  Dünyanın dört bir yanındaki hayvan refahı grupları, Danimarka hükümetini, vizon kürkü çiftçilerinin daha insancıl ve etik bir çalışma çizgisine geçişlerini desteklemeye çağırıyor.  Onlar ve bizim için, yaban hayatı vahşi doğada KALMALIDIR.  Dünyanın yollarını değiştirmesi için kaç uyarıya ihtiyacı var?


patiliyo.com


Alışveriş yapmadan önce daima düşünün, mümkün olduğunca zulümden uzak satın alın ve desteklediğiniz ürünlerin, işletmelerin ve endüstrilerin hayvanları sömürmediğinden ve toplumumuzu tehlikeye atmadığından emin olun.


patiliyo.com


 FOTOĞRAF: Newsnationnow.com aracılığıyla Mette Moerk / Ritzau Scanpix
Pinterest'de Paylaş