Hapishanede Hayata Mahkum Edilen 'Kedi Öldüren Köpek' Pep'in Ardındaki Gerçek Hikaye

Hapishanede Hayata Mahkum Edilen 'Kedi Öldüren Köpek' Pep'in Ardındaki Gerçek Hikaye

Aşağıdaki fotoğraf internette defalarca paylaşıldı: "Valinin Kedisini Öldürdüğü İçin Şartlı Tahliye Olmadan Ömür Boyu Mahkum Edilen Köpek"


Hikayeye göre Pep, Ağustos 1924'te ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İddiaya göre Vali Gifford Pinchot'un karısının en sevdiği kediyi öldürdü.  Valinin pozisyonunu Pep'in hapse atılması ve insanlarla aynı sabıka işlemine tabi tutulması için kullandığı söylentisi yayildi ve Pep'e hapishane numarası bile verildi: C-2559.


patiliyo.com


Bu hikaye aslinda bir sehir efsanesinden ibaretti.Aslen Pep 'yaramaz ' bir köpek olabilir ama o bir kedi katili değildi.Gerçekte Vali, Pep'i karısının bir akrabasından yavru bir köpek olarak aldı.  Pep, ailenin bir parçası olarak kabul edildi, ancak büyüdükçe kötü bir mobilya kemirme  alışkanlığı kazandi.Bu durum O kadar kötü bir hal aldiki valinin ailesi onu bırakmayı düşündü.


patiliyo.com


Vali, Maine'e yaptığı seyahatlerden birinde, mahkumların moralini yükseltmek için terapi köpeklerinin orada nasıl kullanıldığını gördü.Eve vardığında, Pep' i  o zamanlar Doğu Eyalet Hapishanesi'nin müdürü olan arkadaşı Herbert Smith ile tartıştı.Pep daha sonra devlet hapishanesine hediye olarak verildi ve oradaki meşhur sabıka fotoğrafının çekildiği yerdeydi - ya şaka olarak ya da tanıtım gösterisi olarak.


patiliyo.com


 Peki Kedi Cinayet Hikayesi Nasıl Yayıldı?


Muhtemelen espri anlayışı olan ve akılda kalıcı bir hikayeye ihtiyaç duyan bir gazete muhabiri tarafından başlatılmıştır. 

Gray Towers Ulusal Tarihi sitesinden aşağıdaki haberler yayinlandi.


Pep, Boston Daily Globe'un 26 Aralık 1925 sayısında yer aldı.  Ancak Vali Pinchot'un karısı Cornelia daha sonra The New York Times ile yaptığı röportajda uzun hikayeyi gerçeğe dönüştürdü. Pep, hayatının geri kalanını Doğu Eyalet Hapishanesinde geçirdi.  1930'larda öldü ve arazide bir yere gömüldü.
Pinterest'de Paylaş