Kedi Evi Nasıl Olmalıdır ?

Kedi Evi Nasıl Olmalıdır ?

Kedi dostlarımızı sahiplendiğimiz süreden itibaren birtakım temel sorumluluklarda beraberinde gelir. Bu sorumluluklardan bazıları beslenme, bakım ve barınmadır.

Bu yazımızda da barınma ile ilgili olan kısmını sizlere aktaracağız. Dilerseniz hemen okumaya geçelim 


1. Kedi yatağı


patiliyo.com

 

Tıpkı kedi evi gibi kedi yatağı da sabit bir yerde olmalıdır. Bu kedinizin kendini evinde hissetmesine neden olacağı gibi yaşam alanının belli olmasına da neden olur.


2. Kedi tırmalama evi


patiliyo.com

 

Kediler doğaları gereği hareketli canlılardır. İçgüdüsel olarak zaman zaman tırmalama gereksinimi duyarlar. Eşyalarınıza zarar vermemeleri adına onlara bir tırmalama evi alarak içgüdülerini tatmin etmeyi sağlayabilirsiniz.


3. Kedi oyun evi


patiliyo.com

 

Kedi oyun evinde eve bir yerden sabitlenmiş kedi oltası gibi malzemeler olabildiği gibi fare, pelüş gibi oyuncaklar da olabilmektedir. Sizde kediniz için hem uyuma hem de oyun alanı için kedi oyun evi alabilirsiniz.


4. Ahşap, kumaş, Plastik kedi ev çeşitleri


patiliyo.com

 

Kedinize dışarıda bakıyorsanız ahşap veya plastik bir kedi evi tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Çünkü hem soğuk hem de sıcak havalarda barınabilecekleri en uygun evler ahşap ve plastik evler olacaktır. Eğer kedinize dışarıda değil de evde bakıyorsanız kumaş bir ev uygun olacaktır.
Pinterest'de Paylaş


2 Yorum


 • Patiliyo
  Bünyamin Salkim

  benimde bacaklarimi tirmalama ağacı yapti yaramazlar

  19.12.2020 10:41:46 Reply
 • Patiliyo
  damla kaya

  teşekkürler

  18.12.2020 01:47:43 Reply