Kedileri Anlamanın 15 Yolu

Kedileri Anlamanın 15 Yolu

Çok farklı bir dünyaları olan kediler, sahipleri ile sıkı bir bağ kurarlar. Ancak zaman zaman verdikleri tepkiler karşısında ne yapacağını şaşırdığınız anlar olabilir.

Beden dilleri ile aslında her şeyi anlatan dostlarınızı ufak ipuçları ile anlamaya ne dersiniz?

Sizler için hazırlanan bu yazıda, kedileri anlamanın 15 yolu hakkında bilgiler verilmiştir.


1 ) Parmaklarınızı Isırması


patiliyo.com


Sevimliliği ile her an okşamak istediğiniz kediniz parmaklarınızı ısırıyorsa, onu okşamanızdan zevk alıyor demektir. Genelde ısırması yanlış anlaşılan kedilerin sevgilerini gösterme yolu budur. O halde, kediniz elinizi ve parmaklarınızı ısırdığı zaman onu daha çok okşayabilirsiniz.


2 ) Yuvarlanarak Uykuya Dalması


patiliyo.com


Kedi sahipleri, yuvarlanarak uyuyan dostlarının hastalandığını düşünerek endişe ederler. Ancak durum düşündükleri gibi değil. Isı dengesini sağlamaya çalışan kediler, yuvarlanarak uyumayı tercih ederler.


3 ) Cildinizi Yalaması


patiliyo.com


Kendi kürkünü yalarken izlediğinizi anlayan kediler, sevgilerinin bir göstergesi olarak sizleri de yalamak isterler. Sahiplerine çok bağlı olan kedilerin tamamı sevgilerini bu yolla gösterir. Sizde kedinizi okşayarak, ona karşılık verebilir ve aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.


4 ) Gözlerini Ayırmadan Bakması


patiliyo.com


Etrafı izlerken, kedinizin size gözlerini diktiğini fark edebilirsiniz. Baktığınızı gören kediniz, bir yandan da gözlerini yavaşça kırpıyorsa sizden iyisi yok. Çünkü kediler bu hareketi yalnızca güvendikleri kişilere yaparlar. Bu hareketleri ile bir anlamda size öpücük atan kedinize karşılık vererek, sevginizi hissettirebilirsiniz.


5 ) Hızlı Bir Şekilde Göz Kırpması


patiliyo.com


Kedileri anlamak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli maddedir. Çünkü hızlı bir şekilde göz kırpan kediler, sahibine bir şeyler istediğini anlatmaya çalışıyor. Bu durumda kedinizin suyuna, yemeğine ya da kum kabının hijyenine bakmanız gerekir.


6 ) Sahibine Bakarak Miyavlaması


patiliyo.com


Kedinizin yüzünüze bakarak sürekli miyavlaması ile sizi sinir etmeye çalıştığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Kedilerin bir anlamda iletişim yolu olan miyavlamadır. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda, kedinizin sizden yemek ya da farklı bir şey istediğini bilmelisiniz.


7 ) Sırtüstü Yatması


patiliyo.com


Kedinizin sırtüstü yattığı anları asla kaçırmayın. Göbeğini açmış bir şekilde sırtüstü yatan kediler, sahiplerinin kendilerini sevmesini isterler. Bu anı yakaladığınız anda kedinizi okşamaya başlayabilirsiniz.


8 ) Bilgisayarın Önüne Geçmesi


patiliyo.com


Yetiştirmeniz gereken bir iş ya da boş vaktinizi değerlendirmek için bilgisayarın başına geçtiğinizde, kedinizin size rahat vereceğini mi düşünüyorsunuz? Kendisi ile ilgilenilmediğini anlayan kediler, sahibinin meşgul olduğu işi bölmeye çalışır. İlgi görmeyi seven ve başka bir şeyle ilgilendiğiniz için kıskanan kediniz bilgisayarın önüne geçiyorsa, tüm işi bırakıp onunla ilgilenmeniz gerekir.


9 ) Büyüyen Gözlerle Bakması


patiliyo.com


Her hareketi ile bir şeyler anlatmaya çalışan kediniz, herhangi bir şeyden korktuğunu belli etmek için gözlerini açarlar. Bu durumda kedinizin endişelendiğini anlayarak, onu sakinleştirmeye çalışmalısınız.


10 ) Pencere Önünden Ayrılmaması


patiliyo.com


Büyümeye başladıkça davranışları değişen kediler, avlanma içgüdüsü ile avlarını görmek için pencere önüne geçerler. Özellikle pencere önüne gelen kuşlar ilgi alanındadır.


11 ) Öldürdüğü Şeyleri Getirmesi


patiliyo.com


Doğal avlayıcı olan kediniz, öldürdüğü bir fareyi ya da diğer hayvanı size hediye olarak getirebilirler. Bu durum bazı kedi sahiplerinin hoşuna gitmese de, sevildiğinizi bilmenin en güzel yoludur.


12 ) Sıcak Yerlerde Oturması


patiliyo.com


Sıcak alanları çok seven kediler, sevdiği ortama uyum sağladığı zaman orada oturmayı tercih ederler.


13 ) Sürekli Saldırı Pozisyonunda Olması


patiliyo.com


Kedinizin poposunu kaldırarak sert bakış attığı zaman ısırmak için üzerinize atlayacaktır. Herhangi bir şeye kızdığı zaman bu davranışı sergiler.


14 ) Dar Alanlara Yatması


patiliyo.com


Geniş ve ferah ortam olmasına rağmen dar yerlerde yatmak isteyen kediler, bu alanlarda kendini daha güvende hissederler.


15 ) Ön Ayaklarını Sallaması


patiliyo.com


Kediler acıktıkları zaman ön ayaklarını sallarlar. Bu durumda kedinizin karnını doyurmak için acele edin.
Pinterest'de Paylaş


10 Yorum


 • Patiliyo
  Betül Koşar

  benim kedim minicikken fare yakalamıştı benim tepkimi gördüğü halde bir şey yapmamıştı ve onu oynamıştı ozamanlar yiyemiyordu ama o günden sonra sevmediğimi anladığı için hiç ağzında fare 🐭 görmedim hep odasına götürdü ve yedi

  9.3.2021 22:43:22 Reply
 • Patiliyo
  Sevil BiTiR

  Aynı benim kızımın davranışları,bizi o kada seviyor ki bu yaz bizi yazlıkta bir fare yakalayarak ödüllendirdi 🐱

  27.12.2020 00:02:03 Reply
 • Patiliyo
  Bengi Tekin Arsan

  Sabah erken saatlerde bayağı benimle oynamak için üstüme saldırıyor.Firin eldivenlerini elime geçiriyorum.Resmen boğuşuyor.Ve devamlı aç.

  22.12.2020 09:03:17 Reply
 • Patiliyo
  damla kaya

  iyi bilgi

  18.12.2020 01:47:43 Reply
 • Patiliyo
  Burcu Aydın

  Çok iyi ya 💕

  17.12.2020 17:53:33 Reply
 • Patiliyo
  Ümit Şen

  evcil hayvanlarınız için en güvenli ürünler mamalar bu sitede https://www.azbaabak.com/

  16.12.2020 22:15:16 Reply
 • Patiliyo
  güzin Ağırman

  Çok faydalı bişey bu

  5.12.2020 20:19:35 Reply
 • Patiliyo
  Ateknik

  Başlıca Pistonlu Kompresör, Vidalı Kompresör ve Turbo Kompresör olmak üzere her çeşit kompresör satışı hizmeti sunan A Teknik, strateji ve hedeflerini ‘Mutlak Müşteri Memnuniyeti’ felsefesi olarak belirlemiş, müşterilerine https://a-teknik.com

  21.11.2020 05:27:01 Reply
 • Patiliyo
  Mia Yücel

  harika bilgiler🐾❤️😀

  15.11.2020 11:17:01 Reply
 • Patiliyo
  Cem BULGUR

  Çok yararlı bir paylaşım olmuş, harika tüyolar ☺️🙏🏻

  14.11.2020 17:13:27 Reply