Kedinizin Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Kedinizin Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Hayatını kedilerle paylaşanlar için tüylü hayat arkadaşlarının sağlıklı olması yetmez, mutlu olması da gerekir. Çünkü en yakın arkadaşımız pisimiz mutlu değilse biz de mutlu olamayız! Peki, kedinizin mutlu olduğunu nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz? Eğer bir kedinin mutlu olduğunun tek belirtisinin mırlama olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz 😊

patiliyo.com


1- Sizi ve eve gelenleri selamlıyorsa

Bir kedinin yaşadığı yerde huzurlu ve yaşadığı insanlar ile mutlu olduğunun en önemli göstergesi eve gelenlere karşı yaklaşımıdır. Siz dışarıdan geldiğinizde neşe ile sizi selamlıyorsa bilin ki kediniz mutludur, üstelik sizi de çok seviyordur. 

patiliyo.com

2- Kendine iyi bakıyorsa

Mutlu kedi kendine iyi bakar, yani bu açıdan mutlu bir kediyi mutlu bir kadına benzetebiliriz, öyle ya mutlu kadınlar da kendilerine çok iyi bakarlar, süslenirler, püslenirler 🙂 . Evet, eğer kediniz bir köşeye kurulup büyük bir keyifle kendini yalıyor, temizliyorsa, her zaman bakımlı görünüyorsa bu da onun mutlu olduğunu gösterir.

patiliyo.com

3- Kuyruğu rahat bir şekilde havaya dikilmişse

Kediniz kuyruğunu rahat bir şekilde havaya dikmişse bu da onun mutlu ve rahat olduğunu gösterir. Özellikle de size doğru geliyorken kuyruğunu dikiyorsa bu sizi görmenin onu çok mutlu ettiğinin göstergesidir.


patiliyo.com

4- Keyifle geriniyorsa

Kedilerin mutlu olduğunun işaretleri denilince gerinmeyi atlamak olmaz! Eğer tüylü kankanız keyifle geriniyorsa bu da hem mutlu hem de rahat olduğunun göstergesidir.

patiliyo.com

5- Gözleri yarım kapalıysa

Kedinizin gözleri yarım kapalıysa, size bu mahmur gözlerle bakıyor hele bir de yanında mırlayıp size masaj yapıyorsa bu onun çooook mutlu olduğunu gösterir. :)


Pinterest'de Paylaş


1 Yorum


  • Patiliyo
    Zümra

    Kedim çok mutluymuş ❤⛅🐾

    14.2.2021 20:18:28 Reply