Köpeklerin Evde Yalnız Kalmasını Nasıl Sağlarız ?

Köpeklerin Evde Yalnız Kalmasını Nasıl Sağlarız ?

Köpek dostlarımız yalnız kalmaktan oldukça üzüntü duyan canlılardır. Onları üzmek yerine, yanlarında her daim olduğumuzu hissettirecek yollara başvurmak en doğrusu olacaktır.

Peki bu yollar nelerdir? Gelin birlikte göz atalım 


1. Anahtar deyip geçmeyin


patiliyo.com

 

Köpek dostlarımız, sahibinin arabasının anahtarlarını alıp onu bir süre yalnız bırakacağını bilir. Buradan çıkarılacak olumlu sonuç ise sahibinin geri döneceğidir. Anahtarları alın, köpeğinizi övün veya köpeğinizin sevdiği atıştırmalıklardan verin. Anahtarı alın, kapıya gidin, köpeğinizi övün. Anahtarları alın, kapıya gidin, sonra hemen tekrar içeri girin, köpeğinizi övün. Anahtarları alın, dışarı çıkın, birkaç saniye bekleyin. Sonra bir dakika, ardından birkaç dakika daha bunu tekrar edin, köpeğinizi övün. Köpeğinizde herhangi bir endişe belirtisi görürseniz, ödül vermeyin ama yeniden başlayın. Köpeğiniz bu şekilde sizin gideceğinizi ve geri döneceğinizi bilir. Sonuç olarak köpeğiniz siz dışarı çıkınca endişeye kapılmayacaktır.


2. Giysinizi Odaya Bırakın


patiliyo.com

 

Uzun süre yalnız kalan köpek dostlarımız bir süre sonra bu durumdan sıkılır ve etraflarına zarar vermeye başlarlar. Genellikle zarar vermek için ağızlarını kullanırlar. Et kokulu çiğnenecek bir şey ya da en sevdiği yiyeceklerle doldurulmuş bulmaca-kap ile bu işten vazgeçirilirler. Bundan dolayı kokuya oldukça bağlı olan dostlarımız, odaya koyacağınız bir eşyanız ile oldukça rahatlayacaktır.


3. Köpek dostunuzu asla cezalandırmayın


patiliyo.com

 

Köpeğiniz eve geldiğinizde sizin hiç karşılaşmak istemediğiniz bir şeyi yapsa dahi onu cezalandırmayın. Bu davranışınız onun daha az endişelenmesine neden olacaktır. Bu davranışınız ile yalnız kaldığında üzüntüye kapılmamasını da sağlamış olursunuz.
Pinterest'de Paylaş


1 Yorum


  • Patiliyo
    Nuray Topaç

    benim köpeğim hayatta tek başına evde kalmaz

    30.12.2020 19:05:25 Reply