Muhabbet Kuşları Neden Ötmez ?

Muhabbet Kuşları Neden Ötmez ?

Muhabbet kuşları şüphesiz bazılarımızın evinin neşesi bazılarımızın ise hayat arkadaşı. Hayatımızda nasıl bir yere sahip olursa olsunlar hepimizi mest eden en güzel özellikleri sesleri 😊 Çıkardıkları ses kimisine huzur veriyor kimisini ise neşelendiriyor. Lakin bazı durumlarda bu güzel dostlarımız ötmeyi kesiyor. Böylesi bir durumda sorunun ne olduğu hepimizin aklında bir soru işareti. Peki muhabbet kuşları neden ötmez ? Gelin sorumuzun cevabına birlikte bakalım 😊 


patiliyo.com


Bazen bedensel bir hastalığa bağlı olarak bazen ise psikolojik olarak ötmeyi kesebilirler. Özellikle sosyal mahrumiyet ciddi bir rahatsızlık meydana getiriyor yani sahibinin muhabbet kuşuna olan ilgi ve alakasından dolayı ötmeyi kesebilir buda büyük ciddi bir rahatsızlık meydana getirir. Ve bu sebeple aldığımız muhabbet kuşlarını besleyemeyecek isek daha detaylı bakan kişilere vermemiz en sağlıklısı olur kuşların psikolojisi bozulmadan ve hastalanmadan bakamadığımız muhabbet kuşlarını sahiplendirmek yine en doğrusu olacaktır. 


patiliyo.com


Muhabbet Kuşları genelde ötmeyi severler çevresinde duyduğu seslere öterek tepki veren bir kuş türüdür. Muhabbet kuşunuzda hastalık yada psikolojik bir sorun yoksa çevresindeki seslere tepki vermesi gereklidir. Eğer vermiyorsa hayvanınızda bir sorun söz konusudur. Kuşunuz stresli, hasta ve olduğu ortamda yeni değilse ötmeye başlaması gerekmektedir.  


Yani kuşların ötmemelerinin en temel nedenleri kısaca şu şekilde açıklanabilir; 


- Yeni geldiklerinde alışma evresinde oldukları için, 

- Hasta oldukları için, 

- Tüy değişimlerinden dolayı. 
Pinterest'de Paylaş