Sıcak Havalarda Kedinize Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz ?

Sıcak Havalarda Kedinize Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz ?

Sıcak hava bizleri etkilediği kadar kedi dostlarımızı da etkilemektedir. Öyle ki bazı kedi dostlarımız, sıcak havalardan dolayı kalp krizi geçirebilmekte.

Bu gibi durumları yaşamamak adına sıcak havalarda kedinize nasıl yardımcı olabileceğinizi sizler için sıraladık 


1. Kedinizin yeri serin ve rahat olmalı


patiliyo.com

 

Sıcak yaz günlerinde kedinizin güneşe temas etmemesi için serin bir yere almanız en doğrusu olacaktır. Kediniz eğer bahçede yaşıyorsa bu süre içinde eve alabilirsiniz. Aklınızda bulunması gereken bir diğer bilgi ise kedinizi asla ama asla arabanın içinde bırakmamak. Sıcak havalarda iyice sıcak olan araba içleri kedinizin ölmesine sebep olabilir.


2. Kedinizin kalp krizi geçirmediğinden emin olun


patiliyo.com

 

Eğer kediniz nefes nefes kaldıysa, uyuşuksa, kusuyorsa, ayakta durmakta güçlük çekiyorsa kalp krizi geçiriyor olabilir. Böyle bir durumda kedinizi hemen serinletin ve acil bir şekilde veteriner desteği alın.


3. Kedinizin suyunu taze ve serin tutun


patiliyo.com

 

Sıcak aylarda kedinize bir su kabı yeterli olmayacağından birden fazla yere su kabı koymanız doğru olacaktır. Kediniz yeteri kadar su içmediğinde, mamasına su koymanız kedinizin su ihtiyacını giderecektir.


4. Kedinizle akşam saatlerinde, serin havada oyun oynayın


patiliyo.com

 

Camdan içeri giren güneş ışığı ortamı çok ısıtacağı için kediniz oyun oynamayı güneş battıktan sonra tercih edecektir.  Bundan dolayı günün erken saatlerindensen geç saatlerde oyun oynamak en doğrusu olacaktır.


5. Kedinizi sık sık fırçalayın


patiliyo.com

 

Kedi tüyleri kedinizi sıcaktan koruduğundan dolayı tamamını traş etmek doğru olmayacaktır. Bunun yerine kedinizin tüylerini fırçalayabilirsiniz. Kedinizin tüylerini fırçalamanız dökülmüş tüyleri ortadan kaldıracağı içini kediniz için bir rahatlama olacaktır.
Pinterest'de Paylaş


1 Yorum


  • Patiliyo
    damla kaya

    öğrendiğim iyi oldu

    18.12.2020 01:47:43 Reply