Tavşanınızı Yıkarken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Tavşanınızı Yıkarken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Tavşanlar hepimizi kendine hayran bırakan sevimli dostlarımızdan biridir. Bu sevimli dostlarımızın akımları oldukça önemlidir. Bakımlarında dikkat edilecek en önemli noktalardan biri ise yıkanmalarıdır. Tavşanınızı yıkarken nelere dikkat etmelisiniz, nelerden uzak durmalısınız, neleri kullanmamalısınız gelin tüm bu soruların cevabına birlikte bakalım 😊 


patiliyo.comTavşanlarınızı yıkadıktan ve tavşanınızı temizledikten sonra asla fön makinası ile kurutmanız onun sesten korkmasına sebep olacaktır. Bu ses yüzünden tavşan strese girip psikolojisi bozulabilir. Kuru bir bezle sakince silmeniz yeterlidir. Elbette tavşanınızı kuruladığınız oda soğuk olmaması gerekmektedir. 


patiliyo.comTavşanları yıkarken sadece temiz su kullanınız. Şampuan, sabun gibi kimyasal kökenli hiçbir maddeyi asla kullanmayın. Tavşanları yıkarken baş kısmını yıkamayınız. Baş kısmına su değmemelidir. Banyo yaptırma işleminde sadece tavşan gövdesini yıkayınız. patiliyo.comTavşanları yıkarken kulaklarını su değmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kulaklara su kaçma ihtimali çok tehlikeli bir durumdur. Bu durum mantara neden olabilir. Ağzından veya burnundan su kaçması tavşanda tehlikeli bir rahatsızlığa sebep olabilir. Bu yüzden asla tavşan kafasına su değmemesi gerekmektedir. Tavşanlar banyo yapmayı hiç sevmezler. Eğer banyo yapmak için zorlanılır ise strese girebilirler. Bu yüzden sadece kirlendiği zaman yıkanmalı ve sakince korkutmadan nemli bir bez ile silinmelidir. 
Pinterest'de Paylaş