Hayatını Sokak Hayvanlarına Adayan ve Evinde 18 Köpek Besleyen Kadının Başı Büyük Dertte


Hayatını sokak hayvanlarına adayan bir insandan ne zarar gelebilir ki? Böyle iyi kalpli insanları sevmemiz ve onlara saygı göstermemiz lazım… Maalesef komşuları ve ev sahibi bizim düşündüğümüz gibi düşünmüyor.

Muğla’da ve evinde 18 köpeği ile yaşayan 1 çocuk annesi Selma Koldaş, komşuları ve ev sahibinin tepkisini çekti.

Komşuları, köpeklerin havlamasından geceleri uyuyamadıklarını ve köpek pislikleri nedeniyle pencerelerini açamaz hale geldiklerini belirtirken, ev sahibi Ercan Altay ise hayvansever olduğunu belirtse de “Selma Hanım, bana evi tutarken sadece 2 köpeği olduğunu söylemişti.

Şikayetlerden artık bıktım. Kendisinden evimi boşaltmasını istedim” dedi.

Bahçeli evde, 2 köpeği ile yaşamaya başlayan iyi kalpli kadın, daha sonra bulduğu sokak köpeklerini de getirip, beslemeye başladı.

Koldaş’ın beslediği köpeklerin sayısı kısa sürede 18’i buldu. Koldaş’ın bir bölümünü evinin içinde, diğerlerini ise bahçede beslediği köpekler, başına dert oldu.

Mağdur olduğunu ileri süren hayvansever Selma Koldaş, köpeklerinin bugüne kadar kimseye zararı olmadığını belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gitmiştim. Ben evde yokken, evim taşlanmış, pompalı tüfekle ateş edilmiş. Evde zihinsel engelli kızım vardı. Yaşananlardan dolayı çok korkmuş.

Ev sahibimiz de komşularımız da köpeklerden rahatsız oldukları için bizi burada istiyor. Engelli kızımla ve köpeklerle nereye gidebilirim ki? Yetkililerden bana bahçeli müstakil bir ev bulabilmem için yardım etmelerini bekliyorum. Kirası neyse öderim” diye konuştu.

Kızı için aldığı engelli maaşı ve evde bakım parası ile geçinen Koldaş, ‘Yeni Hayvanları Koruma Kanun Yasa Tasarısı’nın bir an önce yasalaştırılmasını isteyerek, “Bizleri de bu hayvanları da zulümden kurtarın” dedi. Koldaş, içinde bulunduğu durumu sosyal medyadan da paylaşıp, hayvanseverlerden destek istedi.