Siyah Bombay Kedisine Aşık Olmamızın 9 Nedeni


Bombay kedisi akıllı ve konuşkan olması ile bilinir. Bunun yanında güzel, adaptasyonu yüksek ve bir parça da haylazlığı ile tanınır. İnsanların neden Bombay kedisine aşık olduğunu 9 nedeni ile işleyeceğiz.

1. Tüyleri çok parlaktır.

Bu kedi türünün tüyleri çok parlaktır. Adeta moda ikonları; beni ve bakır rengi gözlerimin patentini alsın gibi durmaktadır.

2. Türün mükemmelleşmesi uzun zaman almıştır

Köklerinde American Shorthair ve Sable Burmese bulunmaktadır. 1953 yılında Nikki Horner tarafından ortaya çıkarılmışlardır. Nikki Horner parlak bir panter ortaya çıkarmak istemiştir. Hayallerindeki kedi ortaya çıkmasa da, ortaya bambaşka muhteşem bir tür çıkmıştır. Kedi meraklıları organizasyonuna 1976 yılında ilk kez kaydedilmiştir.

3. Hindistandaki bir şehrin ismi verilmiştir

Kediye köklerinin ismi verilmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Üretici panterlerden fazlasıyla etkilendiği için, onun yaklaşımıyla bombay ismi verilmiştir. Bugünlerde Mumbai olarak da anılmaktadır.

4. Unutulmaz gözleri vardır

Kaslı ve medium beden olmasının yanında; orantılı yuvarlak bir kafa ve muhteşem iki kulağa sahiptir. Bombay türünün belki de en dikkat çeken özelliği, akılda kalan muhteşem gözleridir.

5. Gölgeniz olur

Bombay türü samimi, içten ve herkesle iletişime geçmek için hazırdır. Başka kedilerden farklı olarak bombay türü sizin gölgeniz olur. Sizi odadan odaya giderken bile takip ederler.

6. İyi iletişimcidirler

Siyamlar gibi az ses çıkaran bir kedi değildir. Bombay türü çok fazla konuşkandır. Sizin dikkatinizi çekmek için 7/24 konuşabilir.

7. Adaptasyonu yüksek bir kedidir

Bombaylar bulundukları ortamlara, su gibi kolay adapte olurlar. Ortam değiştirmeleri adaptasyonlarında bir sıkıntı yaratmaz.

8. Bulunduğu ortamın patronu olurlar

Eve yeni bir kedi geldiğinde, Bombaylar adaptasyonda sorun yaşamazlar. Yeni kediyi hemen kabul ederler. Elbette bir şartları olacaktır. Bulundukları ortamın patronluğunu kimseye kaptırmak istemezler.

9. Gizli görevlerin kedisidirler

Bir dedektif gibi evin en sıcak noktasını hemen bulurlar. Geceleri yatağın içine kıvrılarak sıcak bir gece geçirmek, onlar için en keyifli şeylerdendir.