Türkçe Dişi Kedi İsimleri ve Anlamları


Minik dostlarınızı sevimli isimlerle çağırmak istediğinizde seçebileceğiniz Türkçe dişi kedi isimleri ve anlamları ile ilgili bazı detayları aktarma istiyoruz. Özelliklerine göre tercihleri yapmak istediğinizde, sizler de anlamlarına göre hareket edebilirsiniz. Dişi kedi isimleri arasında sevimli olan ve kediciklerinize yakışacağını düşündüğünüz isimleri seçmenizi kolaylaştıracak olan bu yazımızı takip edebilirsiniz.

Badem

Dişi kedilerinizin gözlerini bademe benzettiğinizde bu ismi kullanabilirsiniz. Bu yönde çeşitli ırkların var olduğu bilinmektedir ve gözlerinin badem şekline benzediğini söylemek mümkündür.

Lokum

Yumuşak tüylere sahip olan ve güzelliği ile sizleri de etkileyen dişi kedilerinize, sevimli isimlerden birisi olan lokum ismini koyabilirsiniz.

Boncuk

Gözleri renkli olan ve boncuğa benzetilen dişi kedilerde kullanılabilecek bir isimdir.

Zeytin

Gözleri veya tüyleri gereği siyahlıktan yana daha belirgin özellikleri bulunan kedileriniz için zeytin ismini kullanabilirsiniz.

Gece

Karanlığı anımsatmakta olan bir kelimedir ve tüyleri daha koyu olan dişi kedilerde bu isim kullanılabilmektedir.

Bitter

Koyu siyah olan dişi kedilerde bitter ismi kullanılabilmektedir. Tatlılığıyla çok sevdiğiniz kediciklerinize bu ismi yakıştırabilirsiniz.

Miskin

Daha çok tembellikten yana şikayetçi olduğunuz dişi kedilerinizde kullanabilirsiniz. Miskinliğin anlamı gereği, çok fazla hareket etmeyi sevmeyen kediciklerinizde kullanabilirsiniz.

Şirine

Çizgi film karakteri olan bu ismi kediciklerinizde dişi olmalarından dolayı kullanabilirsiniz. Tatlılığı ve sarışınlığından dolayı da bu ismi tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Uykucu

Çok fazla uyuyan ve gündüzleri de genellikle uykulu hali ile dikkatleri çekmekte olan dişi kedilerinize bu ismin yakışacağını düşünebilirsiniz.

Pamuk

En çok kullanılan isimlerden birisidir ve çocukların da daha çok tercih ettiğini söylemek mümkündür. Tüyleri beyaz olan kediciklerde pamuk ismi kullanılmaktadır ve bu aynı zamanda sevimli bir isim olarak da bilinmektedir.

Zümrüt

Göz renginin yeşil olmasıyla dikkati çeken dişi kediler için tercih edilen yaygın isimler arasında bulunmaktadır. Zümrüt kelimesini sizler de bu özelliklere sahip dişi kedilerinizde kullanabilirsiniz.

Süslü

Görünüşü itibariyle zarif olan dişi kedicikleriniz için bu ismi tercih edebilirsiniz. Kolay söylenebilmektedir ve dış görünüşü bakımından, bakımında ne kadar özenli olduğunuzu işaret edecek olan bir isim de sayılabilmektedir.

Karamel

Tüyleri gereği kahverengimsi olan dişi kediler için karamel ismi kullanılabilmektedir. Bu durumda sizler de tatlılığı anımsatacak olan ve dişi kedilerinizi de bu şekilde sevdiğinizi işaret eden bir ismi tercih etmiş olacaksınız.

Gümüş

Rengi grimsi ise ve gümüşü andırıyorsa, bu durumda Gümüş ismini tercih edebilirsiniz. Tüyleriyle ön planda olan dişi kedilerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.