Otoban Kenarında Gördüğü Yaralı Kedinin Hayatını Kurtarmak İçin Her Şeyini Ortaya Koyan Koca Yürekli Veteriner Hekim


İşini hakkıyla yapan, her şeyini ortaya koyan insanlara ve bu güzel kalpli veteriner hekim Murat Çırak’ı ayakta alkışlıyoruz…

Tüm veteriner hekimlerin işini böyle sevgi dolu yapmasını diliyoruz.

Tem Otoyolu’nda yol kenarında yaralı bir kedi gören Kadıköy Belediyesi Veteriner Hekimi Murat Çırak kediyi kurtarmak için verdiği mücadeleyle gönlümüzü fethetti…

Hayvanlar için mücadele eden herkes, belediyelerin bakımevlerinde işini gerçekten severek ve özveriyle yapan veteriner hekim sayısının gerçekten az olduğunu bilir. İşte işini özveriyle yapan hekimlerden biri de Murat Çırak. Murat Çırak, Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağı‘nın sorumlu veteriner hekimi. Kadıköy’ün gönüllüleri ve diğer hayvanseverler kendisini yakından tanıyorlar.

Çırak, geçtiğimiz cuma verdiği mücadeleyle hayvan hakkı savunucularının takdirini bir kez daha kazandı. Bisikletiyle TEM Otoyolu’nun Libadiye mevkinde ilerleyen Çırak, yol kenarında yaralı bir kedi olduğunu fark etti. Hemen bisikletinden inen Çırak, kedinin yanına doğru ilerledi ancak kedi çok kormuş olduğu için veteriner hekimi yanına yaklaştırmadı.

Hızla giden araçlarla dolu bir yolun kenarında olduğu için Murat Çırak kediye fazla yaklaşmadı. Çünkü panikleyen kedinin yola atlaması kaçınılmaz sonuçlar doğurabilirdi. Kedinin ağzı ve burnunda kanaması olduğunu gören Çırak, hemen görev yaptığı Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.

Başardık…155 polis imdata ,aradığımda hemen yardımcı oldular…👏👏👏Anında gelip yolu kesen,Köprü polis ekiplerine 👏👏👏Uçarak gelen kadıköy ekibine…👏Kıymetli emektarlarımız ,Aladdin Kuşcu ve Ayhan Cİresun a👏👏👏

Publiée par Murat Çırak sur Jeudi 3 mai 2018

Kadıköy Belediyesi ekipleri ve polis ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı. Yol polis ekiplerince kesildikten sonra, yaralı kedicik belediye ekiplerince yakalandı.

Kadıköy Beediyesi geçici bakım evine götürülen kediciğin tedavisine hemen başlandı. Kalçasında kırık olduğu tespit edilen kediciğin şu an sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Veteriner Hekim Murat Çırak kurtadığı kediciğe Libadiye ‘de bulunması sebebiyle Liboş ismini koydu.

Publiée par Murat Çırak sur Jeudi 3 mai 2018

Umarız kedicik Liboş’un, TEM Otoyolunda bir duvar dibinde çaresizce kurtarılmayı beklelerken karşısına Veteriner Hekimm Murat Çırak’ı çıkaran şansı bundan sonra da hiç yanından ayrılmaz.

Veteriner Hekim Murat Çırak ve Liboş’un kurtarılmasında emeği geçen tüm ekiplere canıgönülden teşekkür ediyoruz. ❤ Tüm belediye barınaklarında Veteriner Hekim Murat Çırak gibi sevgi dolu veteriner hekimler olmasını diliyoruz.🙏

Kaynak: AJANİMO