Yabancı Dişi Kedi İsimleri ve Anlamları


Beslemek üzere sahiplendiğiniz sevimli dostlarınızın dişi kediler olması halinde, en eğlenceli yönlerinden birisi de isim bulma konusu olacaktır. Böylece hitap ederken hangi anlama geldiğini de bilmek isteyeceğiniz bazı yabancı dişi kedi isimleri ve anlamları ile ilgili sizlerle bu yazımızı paylaşıyoruz.

Kitty

Türkçe’ye çevrildiğinde pisi anlamını taşımaktadır ve hem yazılışı ve okunuşu, hem de anlamı ile tam bir dişi kediyi simgelemektedir. Bunun farkına varan sahiplerinin de, bu ismi tercih ederek, dişi kedilerinde kullanmaya başlayacakları görülecektir.

Lena

Farklı dillerde ve kültürlerde, farklı farklı anlamları bulunan bir kelime olarak Lena’yı tercih edebilirsiniz. Arapça’ya göre bizden biri olarak gördüğünüzde, Yunanca’ya göre günışığına veya ayışığına yönelik olarak sizlere hoşluk hissettirecek olan duygularla veya İbranice’ye göre kadın anlamına geldiği için, dişiliği sembolize etmekte olan bu kelimeyi, farklı dillere göre yorumlayarak sizler de tercih edebilirsiniz.

Lilith

Efsanelerden yola çıkarak duymuş olacağınız bir isimdir ve Adem ile Havva efsanelerinden esinlenilerek koyabileceğiniz tatlı bir isim olacaktır. Adem’in kaburga kemiğinden Havva’nın yaradılışının öncesine dayanan bir efsanedir. Adem’le eşit şartlarda yaradılan bir kadın olarak Lilith ismi anılmaktadır ve Tanrı’nın lütfu olarak cennet bahçesinde Adem ile yaşadığına inanılmaktadır.

Felix

Latince’de anlamı mutlu ve şanslı olarak açıklanabilen bir kelimedir. Dişi kedilerinizde kullanabileceğiniz bir isim olarak da karşınıza çıkabilecektir.

Molly

Ev ortamlarında yetişen evcil dişi kedileriniz için, sahiplerine sadıklığından ve sözünüzden çıkmayacak olmasından dolayı bu ismi koyabilirsiniz. Aynı zamanda yazılışında ve söylenişinde bir hoşluk olması, dişi kedilerde daha sık kullanılmasına zemin hazırlamaktadır.

Pisa

Yine mitolojiden bir isim olan Pisa’yı kullanarak, aynı zamanda kedileri çağrıştırabilecek bir kelime olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak anlamı bununla ilgili olmasa da, kolay söylenmesi de ev halkı için bir etken olacaktır.

Lucy

Lusi olarak okunan bu kelime parlaklık anlamını taşımaktadır. Parlak tüylere sahip olan dişi kedilerinizde bu ismi kullanmanız, sizin için de daha hoş olacaktır.

Sunny

Güneşli anlamına gelen ve aydınlığı, ferahlığı ve güzel günleri de ifade edebilecek olan kelimelerin, dişi kedi isimlerinde kullanıldığı görülmektedir. Yazılışı ve anlamı itibariyle sizleri memnun edecek bir isim olacaktır.

Sofia

Zekası ile sizi kendisine hayran bırakacak olan dişi kedileriniz için bilgelik anlamına gelen ve kadınlarda kullanılan bu ismi sizler de tercih edebilirsiniz.

Hera

Yunanca kökenli ve mitolojide ismi geçen bir isimdir. Hera’yı dişi kedilerinizde isim olarak kullanabilir ve anlamını da mitolojik olarak inceleyebilirsiniz.