Teyzelerin Altın Gününü Basıp Kekleri Yemek İsteyen Yavru Ayı


Amerika’da ormanlık bir alandaki müstakil evinde yaşayan kadın çok sevilen kakaolu keklerden olan brownilerini bir güzel pişirdi, kahvesini de yaptı. Bizdeki altın gününün Amerikan versiyonu için hazırlanıyor, misafirlerini bekliyordu. Ama beklediği gibi değil, beklenmedik bir misafiri vardı; ayı!

Browninin kakaolu kokusuna mest olan yavru bir ayı aşırı istekli şekilde cama dayandı. Arkadaşlarıyla bizdeki altın günü gibi kek partisi vermeye hazırlanan ev sahibi kadın kapıda bir ayı görünce tabii ki afalladı.

Kekten en büyük dilimi isteyen yavru ayı, bir şekilde kendisini de bu leziz partiye davet ettirmek istiyordu. Yavru ayı bir yolunu bulup partinin ilgi odağı olmayı ve tüm brownileri mideye indirmeyi düşünüyordu ama tabii ki bu olmadı. Kekler, börekler yapan teyzemiz ayıyı bu altın gününde istemiyordu

Neyse ki ayı sonunda davetsiz bir misafir olduğunu anladı. Korkuyla komşunu arayan kadın ondan yardım istedi ve komşusu da ayıyı -zorla da olsa- evden uzaklaştırmayı başardı. Ayıcık hüzünle ayrılırken, kek partisi korku ve dehşet partisine dönüşmüştü.

Bildiğiniz gibi ayıların koku alma duyuları çok keskindir. Eğer etrafta ayı olduğunu bildiğiniz ormanlık bir alanda konaklayacaksanız aman browni yapmayın. Sonra böyle oluyor.