Bu Sese Kulak Verin: Yeşilova da Sokak Canları İçin Barınacak Yer Yok


Hayatını sokak hayvanlarına adamış dünyanın en güzel insanı ile tanışalım. Belki içimizden bazıları onu çok iyi tanıyordur. Bazıları ise yeni tanıyacak.

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yardıma muhtaç canların bakımı üstlenen ve onları karşılıksız seven, koruyan Mesut hoca ile tanışalım!

Onu Hatçe teyze ile tanıdık…

Büyük uğraşlar sonucu “Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği”ni kurdu.

Derneği kurmasına rağmen belediye tarafından bir yer tahsis edilmedi ve şu an sokaktaki canlar bizlerden destek bekliyor.

@yesilovasaldacanlari kullanıcı adı ile Instagram’dan takip edebilirsiniz.

DOHAK’ın yaptığı açıklama:

“Fakat gördükleriniz sadece bileceklerinizin fragmanı olacaktır. Kısaca şöyle bahsetmek isterim. Dünyalar tatlısı öğretmenimiz. Ama bizi ona bu kadar bağlayan şey ise sessiz canların sesi olabilmesidir. Ve bunu gönülden tüm sevgisi ile gece gündüz demeden yapması ile bilinir kendileri. Bulundukları konumda Mesut Hocamıza yardım etmeyi bırakın köstek olan bir cok kişi ve kişiler mevcut. Mama çalmak,bakıp büyüttüğü, iyileştirdiği gözünden sakındığı çocuklarını çalmak,bulundukları konumdan ötürü şikayet etmek ve bilmediğimiz nice problemler . Kendisi Salda Doğayı Hayvanları Koruma Derneği adı altında bu dünyada iyiliğin güzelliğin ve sevginin var olduğunu bizlere hatırlatmak istiyor. Kısacası sesi olduğu çocuklarımız için güzel uygun koşulların sağlanabileceği gerekli kurum ve kuruluşlara verilmiş olan dilekçelerde ki bahsi gecen yer talebinin kabul görülmesine ihtiyacımız var. Desteğinize, sesimizi duyurmamız icin sizin de sesinize ihtiyacımız var…”

Destek olmak ve imza vermek için tıklayınız: Yeşilova Salda Canlarına Yardım İmzası